Akadémiu Slovana Bratislava opúšťa 16-ročný mladík, smeruje do Nemecka

Obrázok článku

FOTO: Facebook TSG-Akademie

Akadémiu Slovana Bratislava opúšťa 16-ročný futbalista Milan Šimon Rehuš.

Iba 16-ročný ofenzívny stredopoliar Milan Šimon Rehuš odchádza z akadémie Slovana Bratislava, mladý slovenský futbalista prestúpil do nemeckého TSG 1899 Hoffenheim. Mládežnícky reprezentant Slovenska obliekal dres Slovana od vekovej kategórie U6.

„Vyvinuli sme maximálne úsilie, aby Milan Šimon Rehuš pokračoval vo svojom napredovaní v našom klube. V marci tohto roka sme mu ako 15-ročnému dali príležitosť trénovať s prvým tímom. Mali sme záujem ponúknuť mu do budúcna v súlade s pravidlami profesionálnu zmluvu, žiaľ, hráč a jeho zástupcovia na túto ponuku nereflektovali. Na druhej strane, skutočnosť, že prestupuje do jedného z popredných nemeckých klubov, vnímame ako dobrú vizitku našej Akadémie a práce mládežníckych trénerov. Rokovania s Hoffenheimom boli korektné. Veríme, že Milan Šimon Rehuš bude v Hoffenheime robiť dobré meno nášmu klubu i celému slovenskému futbalu, a do ďalšej kariéry mu želáme všetko dobré,“ vysvetľuje športový riaditeľ klubu Richard Trutz pre oficiálny web Slovana.

Autor článku

Igor Tabiš

Som futbalový redaktor, v minulosti aktívny futbalista. Začínal som v regionálnych novinách MY Trnava. Následne som strávil tri sezóny v FK Senica ako mediálny PR manažér. Takisto som zakladateľom facebookovej stránky Liverpool FC - navždy SK/CZ.