Bolo to o kolektívnej snahe a bojovnosti, vysvetľuje Bednár po výhre proti Podbrezovej

Obrázok článku

Foto - Ladislav Vasilenko

Nováčik druhej ligy FK Humenné má za sebou po vydarenej letnej príprave ešte lepší vstup do novej sezóny.

Mužstvo trénera Jozefa Škrlíka zaskočilo v úvodnom kole Podbrezovú, ktorá sa netají ambíciami postúpiť do Fortúna ligy a po výsledku 1: 0 ju obralo o plný bodový zisk. V domácom tábore bolo množstvo hráčov, pre ktorých je druha liga novinkou, jedným z nich, je aj stopér Filip Bednár, ktorý odohral cele stretnutie.

"Myslím si, že zápas proti Podrezovej mal svoju kvalitu. Pre diváka bol určite zaujímavý a pre nás mal víťaznú príchuť. Takže určite máme dôvod na radosť. Hralo sa v dobrom tempe. V defenzíve sme mali množstvo práce s nábehmi za našu obranu a taktiež hrozili hráči Podbrezovej aj po štandardných situáciách."

"Skvelé nás však podržal brankár Dávid Slávik. Na druhej strane, sme vedeli, že do nejakých šancí sa dostaneme, čo sa aj stalo a za nasadenie a bojovnosť sme si tri body zaslúžili," zhodnotil zápas Filip Bednár, ktorého víťazstvo proti Podbrezovej teší:

"Skalp učíte teší, no nerobíme z toho senzáciu. Vieme, že náš tím má svoju kvalitu, musíme sa držať pri zemi a sústrediť sa na ďalšie zápasy, keďže sezóna nie je o jednom zápase. Povedal by som len toľko, že to v sobotu to bolo o kolektívnej snahe. Bojovali sme jeden za druhého a výsledok sa ukázal na konci zápasu. Preto chcem pochváliť každého jedného hráča za jeho výkon," pokračoval dobre stavaný stopér, ktorý porovnal druhú a tretiu ligu:

"Zápasy v tretej lige boli takmer stále o našej prevahe, čiže sme mali loptu skoro po celý zápas na našej strane. Súperi sa zväčša zatiahli a čakali, čo vymyslíme. V sobotu to bolo naopak, povedal by som, že sme začali opatrne a vyčkávali na svoje príležitosti. Nezbláznili sme sa s napádaním a hrali sme trpezlivo. Zápas mal oproti treťoligovým stretnutiam vyššiu úroveň," povedal Bednár, ktorý prezradil ambície mužstva v druhej lige:

"Do ligy ideme s tým, aby sme sa vyhli bojom o záchranu a ako nováčik sa chceme umiestniť v tabuľke, čo najvyššie," dodal na záver Filip Bednár.

V druhom kole druhej ligy, nastúpi FK Humenné vo východniarskom derby na ihrisku FC Košice.

Autor článku

Jozef Kopčo