Debut okorenil čistým kontom, v Pohroní je zatiaľ veľmi spokojný

Obrázok článku

Foto - FK Pohronie

Adrián Slančík po prestupe zo Senice do Pohronia nečakal na svoj debut dlho. Len 22-ročný brankár sa v prvom súťažnom zápase v drese svojho nového zamestnávateľa dočkal víťazstva a taktiež čistého konta. Slovenský brankár prezradil viac v rozhovore.

Máš za sebou pôsobenie v Dunajskej Strede a Senici, no posledného ligového zápasu medzi mužmi si sa dočkal ešte v drese Tatrana Prešov. Ako hodnotíš svoj ligový debut v drese Pohronia?

"Začiatok zápasu ani nemohol byť lepší, keďže už v 17. minúte sme vyhrávali 2:0 a do polčasu sme mali zápas pod kontrolou. Zatiaľ, čo v druhom polčase mali Michalovce viac loptu na kopačkách, tak chalani museli viac behať, čo nás logicky stálo viac síl. Bez lopty sme však hrali organizovane a obetavo a práve to nám prinieslo tri body, ktoré sme si chceli z tohto zápasu odniesť."

Nevnímaš pôsobenie v Dunajskej Strede a Senici ako krok späť?

"Keď sa na to niektorí ľudia pozrú, môžu to tak vnímať. Ja si to ale nemyslím. Veľa som sa naučil pri pôsobení v DAC s trénerom Raškom, taktiež aj v Senici pod dvojicou trénerov Mentel - Valjent, kde som ešte viac odhalil svoje nedostatky, vďaka čomu som mohol na nich pracovať. Určiteto neberiem ako krok späť."

V Dunajskej Strede sa v poslednej dobe veľa Slovákov nepresadzuje. Majú legionári v klube väčšiu kvalitu ako slovenskí futbalisti?

"Myslím si, že to skôr záleží od vedenia klubu, akou cestou sa chce uberať. Ja ako Slovák by som bol určite rád, keby na slovenských trávnikoch bolo viac slovenských futbalistov."

Ako sa ti zatiaľ páči v novom klube?

"V Pohroní som zatiaľ veľmi spokojný. Cítim sa veľmi dobre. Partia v kabíne je super, čo je dosť dôležité pri kolektívnom športe, takže si nesťažujem."

Brankársku dvojičku tvoríš s Liborom Hrdličkom, aký máte medzi sebou vzťah?

"Libora zatiaľ poznám ešte krátko, ale za tu chvíľu si myslím, že to je veľký profík a pohoďák, od ktorého sa môžem veľa naučiť."

S akými ambíciami si prichádzal do klubu?

"Žiadne veľké ambície som nemal. Chcel som hlavne tvrdo pracovať a byť pripravený, na to, čo príde. V tom aj budem pokračovať."

Tatran Prešov, v ktorom si strávil pomerne dosť času má konečne nové vedenie, ako to vnímaš?

"Ja len dúfam, že sa to tam nadýchne k druhému životu a Prešov bude stúpať iba nahor a to čím skôr. Mesto s takou futbalovou históriou si zaslúži hrať najvyššiu súťaž."

Autor článku

Jozef Kopčo