Dominik Holec začne prípravu v Sparte, hosťovanie v Rákowe hodnotí pozitívne

Obrázok článku

Foto - Raków Częstochowa

Slovenský brankár Dominik Holec je kmeňovým hráčom Sparty Praha. Druhú polovicu sezóny však strávil na hostovaní v poľskom mužstve Rakow Czestochowa, kde zažil vydarenú časť svojej kariéry. Okrem fantastického druhého miesta v lige, vychytal Rakowu aj víťazstvo v poľskom pohári. Viac o vydarenej sezóne a mnohom inom prezradil v rozhovore 26-ročný brankár.

Ako hodnotíš svoje pôsobenie v poľskom Rákowe?

"Svoje pôsobenie v Rakowe hodnotím veľmi pozitívne, keďže som pravidelne chytal a dokázali sme vyhrať poľský pohár a skončiť v lige na druhom mieste. Táto sezóna bola pre mňa veľmi úspešná."

Po príchode do klubu si odchytal takmer všetky zápasy. Si spokojný s vyťažením a svojimi výkonmi?

"Samozrejme, že to mohlo byť aj lepšie. Prvé tri zápasy nám vôbec nevyšli podľa predstáv, keďže sme ich prehrali, no v ďalších zápasoch sme ťahali sériu bez prehry. Dopadlo to tak, ako dopadlo, takže to hodnotím veľmi kladne a sám viem, že výkony mohli byť ešte lepšie. No v konečnem dôsledku si môžem povedať, že som spokojný."

Nemal si po príchode do klubu problém s jazykom?

"S tým som problém nemal. Na začiatku mi pomohli českí spoluhráči a Braňo Pindroch, Keď už bolo niečo treba, dorozumel som sa aj po anglicky. Postupne som sa naučil celkom plynule po poľsky. Takže tá komunikácia bola potom bezproblémová."

Ako ťa prijala kabína?

"Dovolím si tvrdiť, že kabína ma prijala dobre. Bolo to aj tým, že som sa od začiatku snažil učiť poľský jazyk a s legionármi som komunikoval po anglicky. Najviac času som počas sezóny trávil s Peťom Schwarzom, s ktorým sme si veľmi sadli."

Po tvojom príchode do klubu si z postu jednotky vytlačil Branislava Pindrocha. Ako ste spolu vychádzali?

"S Braňom sme sa poznali už predtým a vychádzali sme spolu veľmi dobre. Na začiatku, sme si povedali, že budeme pomáhať jeden druhému a hlavne mužstvu, aby sa darilo. Braňo za celý ten čas nedal na sebe poznať žiadne známky hnevu a vždy bol veľmi v pohode, za čo som mu veľmi vďačný."

Foto - Domino Holec/instagram


V čom je futbal v Poľsku odlišný od toho na Slovensku?

"Poľská liga je odlišná hlavne v infraštruktúre a v tom, ako je celá liga prezentovaná. Čo sa týka futbalovosti, je taktiež o niečo vyššie ako u nás, keďže tam hráva veľa kvalitných zahraničných hráčov."

Slovákom sa Poľsku celkovo darí. Čomu to pripisuješ?

"Dlhodobo sa dobre prezentujú a čoraz viac Slovákov dostáva v poľskej lige šancu. Tí, ktorí v nej momentálne pôsobia aj tí, ktorí v nej pôsobili vytvorili dobré meno. Celkovo tam vládne so Slovákmi spokojnosť, čo ma teší."

Po úspešnom hosťovaní sa vraciaš do Sparty Praha. Čo bude ďalej?

"Som hráč Sparty a na to sa momentálne sústredím. Všetci chcú, aby som sa vrátil na prípravu a ako to bude ďalej, je len na mojom prístupe a výkonoch, ktoré budem podávať v príprave."

Nominácia Slovákov je v poslednej dobe pomerne diskutovaná téma. Aký máš na ňu názor ty?

"Nominácia je otázka trénera. Nie je to niečo, k čomu sa mi náleži vyjadrovať. Ja som presvedčený o tom, že mužstvo má kvalitu a podarí sa nám uhrať dobrý výsledok."

Autor článku

Jozef Kopčo