Dvojgólový Bartoš zostrelil Žilinu. Výkon proti Šošnom ho nebude stáť nič

Obrázok článku

FOTO: Facebook MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Nováčik z Liptovského Mikuláša sa raduje z premiérového víťazstva vo Fortuna lige. Historické body pre Tatran zariadil vo včerajšom súboji proti Žiline skvelým výkonom kapitán mužstva Richard Bartoš.

Ako chutia historické priemiérové body vo Fortuna lige?

“Samozrejme, je to niečo pekné, keď sa podarí vyhrať prvý zápas vo Fortuna lige. Čakali sme na to do štvrtého kola, prehry v úvodných troch kolách boli náročné, neniesli sme to dobre. Sme radi, že sa nám konečne podarilo získať tri body. Užili sme si to a trochu sme to oslávili, pripravujeme sa už ale na ďalšie kolo.”

Uvedomuje si nováčik, koho vlastne dokázal poraziť? 

“Sledovali sme zápasy Žiliny, hrali v nich naozaj dobre, niekedy nám to až robilo vrásky - dávali krásne góly po pekných akciách. Dominovali na ihrisku a dokázali poraziť európske mužstvá. Tréner nás na nich dobre pripravil. Boli to všetko mladí chlapci, ktorí môžu mať občas výkyvy vo výkonoch. Včera sme ich prekvapili.”

Ako hodnotíte priebeh zápasu proti Žiline?

“V prvom polčase si Žilina vypracovala viac šancí, držala loptu na kopačkách. Dali nám gól po penalte, ktorú odobril VAR. Do druhého polčasu sme vstúpili húževnato a snažili sme sa s výsledkom niečo spraviť. V úvode polčasu nastal pred bránou Žiliny závar, po po zhliadnutí celej situácie VAR-om z toho bol nakoniec neuznaný gól pre ofsajd. Potom sa nám podarilo zápas otočiť, na konci sme mohli pridať poistku. Dotiahli sme to všetci spoločne do víťazného konca.”

Váš spomínaný vyrovnávajúci gól po zmene strán neuznal VAR - aké boli vaše bezprostredné pocity?

“Pred tou situáciou som mal skórovať, mal som na to dve dobré príležitosti, tretia dorážka už prišla z ofsajdového postavenia. Vedel a cítil som to, preto som sa z gólu ani neradoval. Bolo to ale zvláštne, celá situácia sa riešila zhruba 7-8 minút, zdá sa mi to veľa na tak jasnú situáciu. Prvýkrát sme hrali s využitím systému VAR a hneď sme čakali zhruba 7 minút, keď VAR zruší celú situáciu.”

Ako správny kapitán a líder mužstva ste si zachovali chladnú hlavu, napriek neuznanému gólu ste v zápase skórovali dvakrát. So svojim výkonom musíte byť spokojný…

“Vždy sa dá hrať aj lepšie. Aj proti Žiline som párkrát ľahko stratil loptu. Keď takto pomôžete tímu, ste určite so svojim výkonom spokojný. Hlavné je to, že sa nám konečne podarilo zvíťaziť najmä po tom ťažkom vylosovaní, ktoré sme v úvode sezóny mali.”

Nechýbalo ale veľa a proti Žiline ste sa mohli tešiť z hetriku, váš samostatný nájazd v závere zápasu skončil iba na pravej žrdi…

“Podarilo sa mi vybojovať loptu, smeroval som sám do šestnástky, možno som ešte mohol ísť trochu bližšie, rozhodol som sa ale vystreliť. Chcel som to trafiť krížom k žrdi, bohužiaľ lopta skončila na tyči.”

Aj keď ste kapitánom mužstva, koľko vás bude stáť tento skvelý individuálny výkon a kto vám to v kabíne ako pokladník spočíta?

“Pred sezónou sme v kabíne robili pokutovník starší hráči, mladí chalani z neho ale povyhadzovali niektoré veci, za ktoré by som teraz určite zaplatil. Nechceli to tam mať. Zápas proti Žiline ma tak nebude stáť nič (úsmev). Rátame si prakticky iba prvé ligové góly, ktoré som v minulosti strelil v drese Ružomberku. Prejde mi to celkom hladko.”

Hrôzostrašný a náročný žreb z úvodu sezóny je za vami, aké sú ciele do ďalších zápasov proti papierovo hrateľnejším súperom?

“Zo štyroch zápasov sme chceli vydolovať nejaké body. Podarilo sa nám získať tri, čo je možno trochu prekvapenie. S týmto sme celkom spokojní. Nemyslím si, že nás čakajú papierovo ľahší súperi, všetky zápasy budú ťažké, ani v jednom nebudeme favorit. Najbližšie nás čakajú Michalovce, doma budú určite nepríjemným súperom. Možno to pre nás bude vzpruha a motivácia do ďalších tréningov a zápasov, že sa nám podarilo poraziť Žilinu. Sebavedomie nám pôjde hore a do tabuľky sa budeme snažiť pridávať ďalšie body.”

Autor článku

Igor Tabiš

Som futbalový redaktor, v minulosti aktívny futbalista. Začínal som v regionálnych novinách MY Trnava. Následne som strávil tri sezóny v FK Senica ako mediálny PR manažér. Takisto som zakladateľom facebookovej stránky Liverpool FC - navždy SK/CZ.