Fortuna liga: DAC s výpraskom na Zemplíne, Žilina a Spartak s troma bodmi

Obrázok článku

FOTO: Facebook DAC 1904

V zostávajúcich troch nedeľňajších zápasoch úvodného kola Fortuna ligy zaskočili futbalisti Michaloviec na domácom ihrisku favorita z Dunajskej Stredy. Žilina zvládla vstup do novej sezóny trojbodovo, na domácom trávniku zdolala Sereď rozdielom triedy. Tri body si pripísali aj futbalisti Spartaka Trnava v súboji proti Pohroniu.

MFK Zemplín Michalovce - FC DAC 1904 Dunajská Streda 4:1 (3:0)

Góly: 31. M. Begala, 37. Kanu, 45. I. Žofčák, 84. F. Vaško – 60. Taiwo

ŽK: 64. M. Begala, 85. D. Magda – 68. Balič

Zemplín: Kozhukhar – Kotula, Artabe, F. Vaško, M. Vojtko – Neofytidis – D. Magda (87. Ranko), M. Begala (67. Méndez), Oshima, I. Žofčák (87. Gembický) – Kanu (74. Kvocera)

DAC: Jedlička – Muhamedbegovič, Beskorovainyi, Brunetti – Moumou (46. Rymarenko), Balič, Njie (46. Divkovič), Schäfer, Ciganiks (61. Vera) – Taiwo (86. Sharani), Nicolaescu (61. Andzouana)

Ohlasy po zápase (zdroj: dac1904.sk):

ANTAL NÉMETH (tréner DAC): Samozrejme, nechceli sme takto hrať a takto dopadnúť. To čo hrali Michalovce, tak približne to sme od nich očakávali. Boli organizovaní v defenzíve a vyčkávali na naše chyby. Tie aj prišli a domáci ich kruto potrestali. Nezostáva nám nič iné, len im pogratulovať. Teraz náš čaká ďalší ťažký test, v ktorom sa chceme pobiť o postup s Partizanom. Súperovi ešte raz gratulujem k víťazstvu.“

MIROSLAV NEMEC (tréner Michaloviec): „Nechcem preceňovať toto víťazstvo. Dunajská Streda má vynikajúce mužstvo. Vieme, že kde sa nachádza, aké má ciele, a že koncentrácia teraz skôr smeruje k Partizanu. To sme však využili. Všetci hráči, ktorí nastúpili, hrali vynikajúco. Presne týmto spôsobom, ktorý sme predviedli, sme chceli hrať. Platí, že nechceme preceňovať toto víťazstvo, čakajú nás ďalšie kolá.“ 

MŠK Žilina - ŠKF Sereď 3:0 (2:0)

Góly: 5. a 43. Myslovič, 59. Jambor

ŽK: 65. Anang, 83. Sluka - 39. Hučko, 42. Haša

Žilina: Petráš - Suľa (46. Anang), Kopas, Nemčík, Sluka (C) - Myslovič, Fazlagić (62. Gono), Bichakhchyan (69. Slebodník) - Rusnák (69. Ďuriš), Jambor, Goljan (62. Kaprálik) 

Sereď: Yakubu – Katunský, Dias, Hurtado, Hučko (C) (46. Popović) - Gatarić, Kříž (70. Machuča), Morong – Potoma, Radić (46. Jureškin), Haša

Ohlasy po zápase (zdroj: mskzilina.sk):

PAVOL STAŇO (tréner MŠK Žilina): "V dnešnom súboji dostali šancu ďalší hráči, pretože pracujú kvalitne v tréningoch, predviedli sa v dobrom svetle aj v prípravných zápasoch a za ich pracovitosť si určite túto príležitosť zaslúžili. Vôbec sme nemali obavy, ako to dnes skončí, výsledok však teší. V prvom ligovom kole, v ktorom chce každý vyhrať, splatili dôveru na výbornú. Určite nám pomohol úvodný gól, ktorý donútil oba tímy hrať inak. Vyhrávali sme, a tak sa nám otvárali iné priestory. V priebehu zápasu si súper vždy vytvorí nejaké šance, ale zmenená obrana dnes v defenzíve fungovala veľmi dobre. Smerom k štvrtku si musíme uvedomiť, že Apollon je naozaj silné mužstvo, o to viac nás potešilo vonkajšie víťazstvo. Domáci súboj bude ešte otvorený, ale s veľkou šancou sa ukázať našim divákom a prezentovať sa pekným futbalom. Samozrejme, urobíme všetko preto, aby sme si splnili sen a postúpili aj do ďalšieho kola. Pôjdeme do toho s pokorou, zodpovednosťou a so všetkým, čo k tomu patrí. Verím, že dnešný výkon bol pozvánkou na štvrtok a fanúšikovia nám pomôžu z tribún."

FC Spartak Trnava - FK Pohronie 2:0 (1:0)

Góly: 24. Procházka, 80. Trajkovski

ŽK:  86. Kolesár – 34. Badolo, 48. Lačný

Spartak: Takáč – Čurma, Kóša, Twardzik, Trajkovski – Procházka (63. Grič), Savvidis – Yao (46. Bamidele Isa), Vlasko (81. Kolesár), Iván (46. Saymon) – M. Ristovski (63. Boateng). 

Pohronie: Hrdlička – Špiriak (84. Výbošťok), Paluszek, Čmovš, Záhumenský (71. Ladji) – Mazan (C), Pajer, Da Silva – Blahút, Badolo, Lačný. 

Autor článku

Igor Tabiš

Som futbalový redaktor, v minulosti aktívny futbalista. Začínal som v regionálnych novinách MY Trnava. Následne som strávil tri sezóny v FK Senica ako mediálny PR manažér. Takisto som zakladateľom facebookovej stránky Liverpool FC - navždy SK/CZ.