Fortuna liga očami Andreja Zvolenského (1.kolo)

Obrázok článku

FOTO: Archív Andrej Zvolenský

Hodnotenie 1.kola Fortuna ligy 2021/22 očami futbalového komentátora TV Markíza, Voyo a Dajto Andreja Zvolenského.

AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:0

"Pred zápasom som v prognózach vzhľadom na prestupovú aktivitu favorizoval skôr ViOn. Trenčín nielen mňa, ale aj všetkých príjemne prekvapil najmä prvým polčasom, v ktorom bola vidieť fantastická súhra Ibahim - Kadák - Azango a Tučný. Po zmene strán zapol aj ViOn po príchode dvojice Ďubek - Yilmaz, ukázali určitý potenciál, no trápili sa s efektivitou. Každopádne si myslím, že ViOn napriek vysokej prehre netreba zatracovať a Trenčín bude musieť zapracovať na tom, aby ich výkony boli konštatné počas celých 90 minút."

MFK Liptovský Mikuláš - ŠK Slovan Bratislava 1:4

"Liptovský Mikuláš bol podľa mňa dôstojným súperom pre Slovan Bratislava, ukázala sa ale väčšia kvalita na strane belasých, ktorí zápas vyhrali zaslúžene, aj keď možno nie úplne vysokým rozdielom v pomere 4:1. Zaujala najmä druhá gólová situácia Slovana, keď Davidovi Strelcovi vyletela kopačka a Tomáš Gerát absolútne stratil koncentráciu, prestal brániť a výsledkom toho bol inkasovaný gól, ktorý vlastne rozhodol o tom, že Slovan s obmeneným mužstvom a šírkou kádra dokázal tento zápasu zvládnuť."

MFK Ružomberok - FK Senica 0:0

"Zvláštný zápas, pretože Seničania do poslednej chvíle nevedeli, v akej zostave do zápasu nastúpia. Napokon prakticky nastúpili v najsilnejšom možnom zložení až na zraneného Pirosku a Twardeka, ktorý necestoval na Liptov. Výkon Ružomberka bol možno trochu sklamaním vzhľadom na to, že proti nemu stál súper, ktorý musel pred zápasom riešiť takéto problémy. Liptáci sa nedokázali vpredu presadiť, dokonca si vypracovali minimum vyložených šancí. Ukazuje sa, že toto môže byť počas celej sezóny problém Ružomberka. Pokiaľ nepotiahne mužstvo Martin Regáli, jednoducho ďalší hráči potom chýbajú."

MFK Zemplín Michalovce - FC DAC 1904 Dunajská Streda 4:1

"Michalovce veľmi príjemne prekvapili svojim výkonom, ukazuje sa ako pozitívum to, že po troch rokoch konečne nenechali skladanie mužstva až na jesenné mesiace. Od začiatku sezóny pracovali na tom, aby to mužstvo bolo konkurencie schopné. Odmenou im bol zápas s Dunajskou Stredou, ktorá k zápasu pristúpila veľmi zle. Aj hráči DAC-u priznali, že v hlavách boli nastavení už na štvrtok, čo bola obrovská chyba. Dopustili sa obrovských chýb v defenzíve a zo Zemplína zaslúžene odišli s debaklom."

MŠK Žilina - ŠKF Sereď 3:0

"Žilina potvrdila, že má v úvode sezóny výbornú fazónu napriek tomu, že obmenila viac ako polovicu zostavy oproti zápasu v Limassole. Konštatne veľmi dobrý tímový výkon celého mužstva, ktorý bol navyše vyšperkovaný parádnymi gólmi Patrika Mysloviča. Sereď zrejme bude potrebovať posilniť káder, ak bude chcieť byť konkurencie schopná v boji o prvú šestku."

FC Spartak Trnava - FK Pohronie 2:0

"Spartak doma potvrdil úlohu favorita, výkonom ale neoslnil. Bola to skôr povinná jazda za troma bodmi. Pohronie potrebuje čas, aby si mužstvo sadlo. V Trnave síce siahalo na bod, Miloš Lačný ale nepremenil prísne nariadenú penaltu. Z tohto pohľadu bol hrdinom zápasu brankár Dominik Takáč. Trnava ukazuje, že má celkom kvalitnú šírku kádra, keďže aj bez hráčov ako Mikovič, Bukata či Bamidele s Cabralom, ktorí začínali iba na lavičke náhradníkov zvládli tento zápas."

TOP MOMENT KOLA: Výkon Michaloviec na čele s dvojicou Žofčák - Kanu.

TROP MOMENT KOLA: Senická dobrodružná cesta do Ružomberka, na ktorej hráči postupne zisťovali, že môže nastúpiť."

Autor článku

Andrej Zvolenský

Som futbalový komentátor a moderátor. Začínal som v Spartak.tv, kde som pracoval 5 rokov. Po konci tejto televízie som sa presunul do RTVS, kde som komentoval zápasy Fortuna ligy a Európskej ligy. Od leta 2021 som členom televízie Markíza, kam ma zlá...