Fortuna liga očami Andreja Zvolenského (5.kolo)

Obrázok článku

FOTO: Archív Andrej Zvolenský

Hodnotenie 5.kola Fortuna ligy 2021/22 očami futbalového komentátora TV Markíza, Voyo a Dajto Andreja Zvolenského.

FC Vion Zlaté Moravce - FK Pohronie 1:0

“Zápas, v ktorom bol zasa strašne cítiť kŕč Vionu, v ktorom je mužstvo v úvode sezóny. Tentokrát ale nejako ubojovali víťazstvo. Čo sa týka futbalovej stránky, futbalovejšie v tom zápase bolo podľa mňa Pohronie ale iba po šestnástku súpera. Potom prakticky neboli absolútne vôbec nebezpeční čo dokazuje aj to, že ich jediné šance v zápase boli strelecké pokusy spoza šestnástky. Vion to zlomil, som zvedavý, či sa odrazia k lepším výkonom.”

MFK Zemplín Michalovce - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1

“Opäť sa ukázalo, že Michalovce v úvode sezóny stoja na dvoch hráčoch a to sú Žofčák a Kanu. Oni prakticky vybavili body proti Dunajskej Strede a taktiež teraz to boli oni, kto sa postaral o víťazstvo nad Liptovským Mikulášom. Na druhej strane stále platí, že Liptovský Mikuláš sa prezentuje sympaticky ako nováčik, na body to ale nestačí a budú musieť ešte zabrať, aby sa nejako odpútali od dna tabuľky.”

MFK Ružomberok - FC Spatrak Trnava 0:0

“Zápas, ktorý bol skôr bojovný ako pekný, na druhej strane treba povedať že napriek tomu bolo v zápase dosť veľa príležitostí na oboch stranách. Ružomberok mal dobrý vstup do zápasu, potom prebrala iniciatívu Trnava, ktorú opäť výborne podržal brankár Takáč. Ten je zatiaľ v úvode sezóny asi najlepším brankárom Fortuna ligy, svoj výkon opäť vyšperkoval chyteným pokutovým kopom. Na druhej strane musím povedať, že rozhodca Ochotnický zápas zvládol do 93.minúty veľmi dobre, potom sa jednoducho mal pískať pokutový kop, o ktorý bola Trnava ochudobnená. Napriek tomu je v tom tento zápas a výsledok 0:0 absolútne spravodlivý.”

ŠKF Sereď - ŠK Slovan Bratislava 0:1

“Zápas, ktorý rozhodla prvá akcia zápasu a gól Dražića. Slovan výkonom neohúril, Sereď bola aktívna a Slovanu sa v tomto zápase viac-menej herne vyrovnala ale napriek tomu nedokázala skórovať. Zápas bol vyrovnaný, Slovan si povinné tri body ustrážil a treba povedať, že v tomto sa možno ukazuje väčšia kvalita mužstva, ktoré dokáže vyhrať aj zápasy, v ktorých sa mu nedarí, čo sa napríklad konkurentovi z Trnavy v tejto sezóne ešte nepodarilo.”

MŠK Žilina - FK Senica 3:0

“Výsledok 3:0 úplne nezodpovedá priebehu zápasu, Senica sa prezentovala pomerne sympatickým výkonom, mala v zápase veľké množstvo šancí, výborne však zachytal brankár Belko. Žilinčania opäť ukazujú, že ich obrovskou zbraňou je streľba spoza pokutového územia. Prakticky každý jeden hráč zo žilinského kádra dokáže loptu napáliť spoza šestnástky tak, aby z toho bol výstavný gól - teraz to trafili Sluka a Ďuriš. Na druhej strane Senica svoje vyložené príležitosti nevyužila preto prišla prvá prehra v sezóne ale naďalej platí, že Senica je v úvode sezóny príjemným prekvapením, hoci v Žiline prehrala rozdielom triedy.”

FC DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín 1:1

“Výsledok 1:1 je viac-menej spravodlivý, Trenčín do zápasu vstúpil celkom aktívne, odmenou mu bol strelený gól. Po ňom nejako prebrala iniciatívu Dunajská Streda, ktorá sa dokázal taktiež o chvíľu presadiť. Deľba bodov je spravodlivá, sledovali sme vyrovnaný zápas. Dunajská Streda naďalej hrá ďaleko pod svoje možnosti a to aj napriek tomu, že sa jej vrátili Blackman a Davis. Na druhej strane neskúsenosť Kukučku si vybrala opäť raz svoju daň a v závere stretnutia videl zbytočnú červenú kartu a o týždeň bude chýbať.”

TOP MOMENT KOLA: “Návšteva v Dunajskej Strede, 4 500 tisíc divákov, konečne futbalová atmosféra a verím, že takto to začne vyzerať čoskoro aj na ostatných štadiónoch a že diváci si nájdu cestu na ligové zápasy.”

TROP MOMENT KOLA: “Bohužiaľ opäť rozhodcovská chyba a neodpískaný pokutový kop v prospech Trnavy v zápase proti Ružomberku v 93.minúte stretnutia. Inak musím povedať, že doposiaľ podľa môjho názoru bolo 5.kolo najslabšie z doterajšieho ligového ročníka.”

Autor článku

Andrej Zvolenský

Som futbalový komentátor a moderátor. Začínal som v Spartak.tv, kde som pracoval 5 rokov. Po konci tejto televízie som sa presunul do RTVS, kde som komentoval zápasy Fortuna ligy a Európskej ligy. Od leta 2021 som členom televízie Markíza, kam ma zlá...