Fortuna liga očami Andreja Zvolenského (6.kolo)

Obrázok článku

FOTO: Archív Andrej Zvolenský

Hodnotenie 6.kola Fortuna ligy 2021/22 očami futbalového komentátora TV Markíza, Voyo a Dajto Andreja Zvolenského.

FK Pohronie - DAC 1904 Dunajská Streda 0:3

“Podľa mňa zápas, ktorý mal rozhodnúť o tom, kto bude prvým odvolaným trénerom v novej sezóne. Vyšlo to nakoniec tak, že v Pohroní skončil tréner Geri, aj keď podľa môjho názoru urobili v Žiari nad Hronom týmto ťahom chybu. Každopádne Pohronie je v úvode sezóny nemastné neslané, výsledkom toho bola aj vysoká domáca prehra s Dunajskou Stredou, ktorá taktiež v úvode nového ligového ročníka doteraz svojimi výkonmi nijako neoslnila. Napriek tomu v tomto zápase zvíťazila zaslúžene, ukazuje sa, že Sharani Zuberu si asi zaslúži na Žitnom ostrove dostať väčší priestor, pretože napriek minimálnej minutáži má na svojom konte už tri strelené góly a bude zaujímavé ho sledovať možno aj v pozícii prvého útočníka Dunajskej Stredy.”

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FK Senica 1:2

“Možno to niektorých prekvapí, bol to ale jeden z tých kvalitnejších zápasov tohto kola, v ktorom Liptovský Mikuláš začal kvalitne - ujal sa vedenia ale nedokázal ho udržať. Senica ukázala, že tie výsledky z úvodu sezóny jednoducho nie sú náhoda a aj napriek minulotýždňovej prehre so Žilinou sa mužstvo nijako nepoložilo a pokračuje vo svojej dobrej práci pod trénerom Šustrom a drží sa počas prvej reprezentačnej prestávky v TOP6, čo samozrejme čakal málokto.”

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 0:0

“Napriek výsledku 0:0 pomerne kvalitný zápas so šancami na oboch stranách. Bohužiaľ Ružomberok sa totálne trápi v koncovke, ani v treťom domácom zápase nedokázal skórovať, tretíkrát za sebou bezgólová remíza. Mužstvo z Michaloviec asi bolo spokojné so ziskom bodu, pretože veľmi dobre ich v tomto zápase podržal brankár Száraz. Treba povedať, že Ružomberok zrejme čaká na nejaké prebratie Martina Regáliho, ktorý svoj 11-gólový nástrel z minulej sezóny bude asi ťažko prekonávať, ak jednoducho nezačne premieňať šance. Za úvodných 5 zápasov, ktoré Ružomberok odohral ich už mal pomerne dosť. Musí začať strieľať góly a Ružomberok by mohol ísť v tabuľke aj vyššie.”

AS Trenčín - ŠKF Sereď 0:0

“Zápas, ktorý bol z víkendového programu asi najslabší. Obom mužstvám v tomto stretnutí chýbala kvalita pri ofenzívnych riešeniach, preto bolo v stretnutí vidieť iba minimum šancí. Trenčín napriek tomu, že je to ofenzívne ladené mužstvo bol počas celého zápasu nebezpečný iba po štandardných situáciách. Inak Sereď musím opäť pochváliť za výbornú organizáciu v defenzíve, bolo tam pokrytie tak ako krídelných priestorov, tak aj stredovej formácie, do hry prakticky nepustili ani jedného z trojice Kadák - Zubairu - Lavrinčík, na druhej strane aj Seredi jednoducho chýba kvalita v ofenzíve. Roman Haša, od ktorého sa čakajú góly sa taktiež v útoku trápi, zatiaľ gól nedal a aj preto tento zápas skončil 0:0.”

ŠK Slovan Bratislava - FC Vion Zlaté Moravce-Vráble 4:1

“Vion vstúpil do zápasu veľmi dobre, otvoril skóre zásluhou Ďubeka, ten istý hráč mal následne obrovskú šancu a mohol zvýšiť na 2:0 a tuto sa podľa môjho názoru zlomil zápas. Slovan inak podal v tomto stretnutí veľmi kvalitný výkon už aj s novou posilou Matúšom Vojtkom. Na možno prekvapenie viacerých veľmi kvalitný výkon Ezekiela Hentyho, ktorý však pod trénerom Weissom stále rastie, čo potvrdil v tomto zápase svojim hetrikom. Navyše ho bolo cítiť počas celého zápasu, nebolo to iba o troch strelených góloch. Celkovo Slovan zatiaľ pláva sezónou vo Fortuna lige výborne tak, ako sa od klubu s takými ambíciami akým je Slovan očakáva. Tento zápas zvládol bez väčších problémov.”

FC Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:1

“Zápas mesiaca a duel, ktorý k tomuto titulu aj dostál. Veľmi kvalitný futbal z oboch strán, výborná divácka kulisa, veľké množstvo šancí a kvalitné individuálne výkony na jednej aj druhej strane. Z trnavskej strany by som vyzdvihol Jána Vlaska, ktorý ukázal záblesky svojej geniality z minulosti, na druhej strane v strede žilinskej zálohy výborný výkon mladého Tibora Slebodníka, navyše aj kvalitné výkony oboch brankárov. Takto nejako by mal vyzerať zápas na tej najvyššej úrovni, doplním, že zápas sa hral vo fantastickom vysokom tempe až do 93 minúty šli obe mužstvá za víťazstvom. Pochválil by som ešte trnavský pressing, ktorý na Žilinu naozaj fungoval a robili problémy. Na druhej strane pochválim aj Žilinu, v mnohých situáciách sa jej hráči nebáli hrať futbal a neodkopávali lopty a dokázali mať aj pod tlakom veľmi kvalitnú rozohrávku.”

TOP MOMENT KOLA: “Vyberiem celý zápas medzi Trnavou a Žilinou, pretože to podľa môjho názoru bola reklama na slovenský ligový futbal. Verím, že takýchto zápasov sa v septembri, kedy sa stretnú tí najlepší s najlepšími v našej lige odohrá oveľa viac.”

TROP MOMENT KOLA: “Výkon ofenzív Ružomberka a Trenčína. Ružomberok sa do šancí aj dostával, nedokáže ich ale premieňať a neskutočne na to trpí. Čo sa týka Trenčína, sklamalo ma, že mužstvo, ktoré má kvalitu v ofenzíve a v hráčoch ako sú Azango či Kadák si nedokázalo v zápase proti Seredi z hry vypracovať prakticky žiadnu šancu. Od Trenčína očakávam viac.”

Autor článku

Andrej Zvolenský

Som futbalový komentátor a moderátor. Začínal som v Spartak.tv, kde som pracoval 5 rokov. Po konci tejto televízie som sa presunul do RTVS, kde som komentoval zápasy Fortuna ligy a Európskej ligy. Od leta 2021 som členom televízie Markíza, kam ma zlá...