Fortuna liga očami Andreja Zvolenského (8.kolo)

Obrázok článku

FOTO: Archív Andrej Zvolenský

Hodnotenie 8.kola Fortuna ligy 2021/22 očami futbalového komentátora TV Markíza, Voyo a Dajto Andreja Zvolenského.

FC Spartak Trnava - ŠKF Sereď 2:0

“Zápas, ktorého hlavou udalosťou bolo to, že nastúpil Martin Škrtel premiérovo za Spartak. Inak to bol zápas, ktorý úrovňou až tak nenadchol. Nadchol ma však Škrtelov výkon po 9-mesačnej pauze ukázal, že to naozaj bude kráľ slovenských trávnikov - minimálne čo sa defenzívy týka, pretože v zápase neprehral jediný súboj a nepokazil jedinú loptu. Naozaj odviedol fantastický výkon. V drese Trnavy ešte zaujal veľmi dobrým výkonom Martin Bukata. Sereď bola možno pre mňa sklamaním, čakal som, že budú viac motivovaný, aby Trnavu na jej štadióne, kde túto sezónu hrajú porazili. Pôsobili viac-menej odovzdaným dojmom a Trnave vôbec neskomplikovali cestu za troma bodmi.”

MFK Zemplín Michalovce - FC Vion Zlaté Moravce-Vráble 2:1

“Michalovce opäť raz potvrdili, že majú výborne poskladanú stredovú os a ofenzívu. Presadili sa tradične hráči z kvarteta, ktoré som viackrát spomínal - tentokrát Oshima a Trusa. Výborný zápas hral aj Žofčák. Veľkým pozitívom je to, že Michalovce podržal brankár Száraz, ktorý sa po takých rozpačitých výkonoch v úvode začína dostávať do pohody. Predviedol 2-3 skvelé zákroky a pomohol Michalovciam k dôležitému víťazstvu z pohľadu boja o TOP6. Naopak Zlaté Moravce v tomto zápase nehrali zle, je tam vidieť určitý herný progres, trápia sa ale v koncovke, čoho výsledkom je aj to, že ich najlepší strelci majú len dva góly a jedným z nich je dvojgólový obranca Čonka. To hovorí za všetko.”

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FK Pohronie 5:1

“Liptáci tento zápas zvládli až prekvapujúco hladko. Síce som ich pred týmto stretnutím favorizoval, nečakal som ale, že dajú súperovi päťku. Veľmi dobrý výkon predviedol opäť Richard Bartoš a Liptovský Mikuláš ukazuje to, čo som možno naznačoval pred sezónou - s mužstvami zo spodnej šestky by mohol na domácom trávniku pomerne pravidelne bodovať. Pohronie je v totálnom rozklade, momentálne absolútne hľadá svoju tvár. Potrebuje ju nájsť, ak chce ešte nejakým spôsobom ísť v tabuľke vyššie, tak je najvyšší čas zapnúť, pretože sme už v polovici jesene. Momentálne to mužstvo vyzerá na trávniku veľmi zle.”

MFK Ružomberok - DAC 1904 Dunajská Streda 1:2

“Jeden z tých lepších zápasov tohto kola. Musím povedať, že Ružomberok veľmi príjemne prekvapil aktívnym výkonom, jeho futbal opäť bavil, ale nedokázal tento zápas vyhrať. Dôvodom, tak ako aj v predošlých prípadoch, kedy Ruža nezískala body bolo, že ich efektivita je žalostná. Regáli opäť klasicky spaľoval šance, ružomberčania mali aj ďalšie príležitosti, ktoré nedokázali premeniť. Naopak Dunajská Streda dala z troch šancí dva góly. Didier Lamkel Zé by mohol byť rozdielový hráč, pretože pri svojom góle ukázal obrovskú individuálnu kvalitu. DAC sa pomaly ale isto zdvíha, myslím, že sa v tabuľke bude v najbližších kolách šplhať vyššie a vyššie.”

AS Trenčín - FK Senica 3:3

“Zápas, na ktorý sa dá pozrieť z dvoch uhlov pohľadu. Jeden je ten, že diváci videli šesť gólov aj nejaké šance a perfektné ofenzívne divadlo Trenčína. Ten druhý pohľad je taký, že fanklub defenzívneho futbalu sa musel držať za hlavu pri tom, čo predvádzala trenčianska obrana v tomto stretnutí. Prvé dva góly darovala hosťom ako na podnose, na druhej strane treba naozaj pochváliť ofenzívny výkon Trenčína - najmä ľavá strana Azango - Madu fungovala fantasticky. Taktiež stred zálohy Trenčína bol v tomto zápase výborný, pochválim aj Erika Jendriška za veľmi dobrý výkon. Senica bola v tomto zápase maximálne efektívna, z troch šancí dala tri góly, navyše opäť predviedla výborný obetavý výkon a vysporiadala sa aj s náročnou situáciou, keďže po zranení stopéra Egerta musel hrať v strede obrany krídelník Twardek. Senica naďalej bojuje a stále je v TOP6.”

ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina 2:2

“Zápas mesiaca, ktorý opäť nejako splnil tie očakávania, ktoré od neho máme. Padali góly, hral sa celkom kvalitný futbal, ale priniesol dva rozdielne polčasy. Kým v tom prvom boli obe mužstva v defenzíve totálne rozhárané a nefungovalo to v obrane tak druhé dejstvo prinieslo konsolidovanejší výkon ako od Slovana, tak od Žiliny. Aj preto sme videli všetky štyri góly ešte v prvom polčase. Vlastný gól Tomáša Nemčíka naozaj neskutočný, taktiež zaujímavá situácia pri Bichakhchyanovom góle na 2:2, hoci predtým sa tváril že je zranení. Keď k nemu prišla lopta, tak sa postavil a dal nádherný gól. Zápas viac-menej splnil to, čo sme od neho očakávali, ofenzívne predstavenie z oboch strán, Slovan ukázal, že má kvalitnú šírku kádra, hoci to bolo také všelijaké. To mužstvo si potrebuje sadnúť a zohrať sa aj v takom zložení, v akom hralo vôbec prvýkrát. Myslím si, že to bol kvalitný zápas.”

TOP MOMENT KOLA: “Ponúka sa debut Martina Škrtela, to je jedna vec, ktorú by som vyzdvihol. Druhá je Šimon Šumbera a jeho reakcia po tom, čo jeho vlastný spoluhráč Tomáš Egert v 30.minúte skončil v bezvedomí na hracej ploche po zrážke s Piresom. Šumbera zareagoval promptne, vytiahol mu zapadnutý jazyk a možno mu tým aj zachránil život. Každopádne toto je pre mňa top moment kola.”

TROP MOMENT KOLA: “Povedal by som aj výkon trenčianskych stopérov, Pirinena s Piresom v prvom polčase zápasu Trenčín - Senica, ale aj ďalšie obrany, ktoré kopili obrovské chyby. Aj preto sme v tomto kole videli rekordných 24 gólov.” 

Autor článku

Andrej Zvolenský

Som futbalový komentátor a moderátor. Začínal som v Spartak.tv, kde som pracoval 5 rokov. Po konci tejto televízie som sa presunul do RTVS, kde som komentoval zápasy Fortuna ligy a Európskej ligy. Od leta 2021 som členom televízie Markíza, kam ma zlá...