Fortuna liga očami Andreja Zvolenského (9.kolo)

Obrázok článku

FOTO: Archív Andrej Zvolenský

Hodnotenie 9.kola Fortuna ligy 2021/22 očami futbalového komentátora TV Markíza, Voyo a Dajto Andreja Zvolenského.

FK Pohronie - AS Trenčín 2:2

“Obidva kluby asi nebudú v konečnom dôsledku spokojné s tým, že zápas sa skončil remízou 2:2. V prvom rade Pohronie preto, že v zápase vyhrávalo o dva góly, po pokutovom kope v nadstavenom čase prišli o všetky tri body, vďaka ktorým by sa odrazili z dna tabuľky. Na druhej strane Trenčín, ktorý u posledného tímu tabuľky určite nechcel iba remizovať, hoci v konečnom dôsledku, keďže prehrával o dva góly možno bude s týmto výsledkom trošku spokojnejší. Avšak ako povedal tréner Peter Hlinka po zápase, zo strany Trenčína to bol veľmi slabý výkon. Ak sa chcú držať naďalej na špici tabuľky, keďže momentálne už sú tretí, potrebujú mať tie výkony konsolidovanejšie ako predviedli teraz v Žiari nad Hronom.”

FC Vion Zlaté Moravce-Vráble - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:2

“Podobný príbeh ako v predošlom zápase, Vion prišiel o dvojgólové vedenie a to ho určite mrzí. Vďaka výhre by sa taktiež mohol odpútať zo spodných priečok tabuľky. Tréner Ľuboš Benkovský veľmi správne pomenoval, v čom spočíva najväčší problém Vionu - ofenzívny hráči nedávajú góly. Za celý doterajší priebeh súťaže skórovali ich útočníci iba raz. Potrebujú to jednoducho zlepšiť. Na druhej strane Liptovský Mikuláš má z posledných dvoch zápasov štyri body, je tam spokojnosť, Liptáci sa odpútali z poslednej priečky, sú na 10.mieste a zdá sa, že si pomaličky zvykajú na úroveň v najvyššej súťaži.”

ŠKF Sereď - MFK Zemplín Michalovce 0:1

“Zápas, ktorý úrovňou až tak nenadchol. V prvom polčase bolo vidieť minimum zaujímavých akcií a šancí. Druhé dejstvo na tom bolo o čosi lepšie, avšak gól padol iba jeden a aj to po chybe brankára Ilieva, ktorý sa nechal prekvapiť od Popovitsa strelou na prednú žrď. Každopádne Michalovce berú tri body z ihriska súpera, čo sa u nich rozhodne počíta, pretože vieme, že Zemplínčania sú skôr silní doma. Momentálne začali takto zbierať bodíky aj vonku, prednedávnom remizovali v Ružomberku a sú v TOP6. Sereď je podobným prípadom ako Zlaté Moravce, trápia sa v zakončení, dali túto sezónu iba šesť gólov. Kým ich nezačnú strieľať, do hornej šestky jednoducho asi nepôjdu.”

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 0:2

“Prekvapujúce víťazstvo Ružomberka, Ruža má za sebou vydarený týždeň - dokázali zdolať Slovan Bratislava aj Žilinu. Rázom je Ružomberok z ôsmeho miesta na piatom. Treba povedať, že kým nad Slovanom Bratislava to bolo podľa môjho názoru zaslúžene víťazstvo, proti Žiline vyťažili najmä z výbornej efektivity, ktorú som ja Ružomberku veľakrát vyčítal. Navyše fantastický zachytal brankár Krajčírik a výsledkom je, že Ružomberok dokázal Žilinu zdolať. Na druhej strane pri Žiline už môžeme hovoriť o nejakej kríze, nevyhrali už päť súťažných zápasoch vrátane pohára, v ktorom postúpili s treťoligovou Bánovou až na pokutové kopy. Možno sa aj dalo čakať, že mladé žilinské mužstvo bude mať nejaké výsledkové výkyvy.”

FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 0:3

“Úprimne som čakal, že Senica potrápi belasých trošku viac. Tá kvalita hostí je naozaj enormná, za 30 minút dokázali vybaviť tento zápas. Čo je zaujímavé, tak Slovan za posledných 6 zápasov 4-krát viedol už v priebehu úvodných 3-4 minút čo ukazuje obrovskú silu mužstva a to, že nastupujú do stretnutia naozaj dobre motivovaní a nastavení od trénera Weissa. Veľmi dobre sa zatiaľ chytil Samo Mráz, ktorý počas dvoch zápasov strelil tri góly a zdá sa, že Vladimír Weiss je s tým mužstvom na dobrej ceste, nech tam je kritika aká chce. Šírka kádra je výborná, to mužstvo by v slovenskej lige aj napriek pohárovým povinnostiam malo dominovať, čo teraz v Senici potvrdilo.”

DAC 1904 Dunajská Streda - FC Spartak Trnava 0:3

“Možno až nečakane hladký priebeh zápasu v prospech Spartaka Trnava, ktorý však odohral zatiaľ najlepší zápas v tejto sezóne. Nebol tam slabý výkon v základnej jedenástke. Ak mám niekoho vyzdvihnúť, tak sú to obe krídla Cabral s Bamidelem, ktoré hrali výborný zápas. Taktiež aj Jakub Grič, ktorý prišiel do tohto zápasu s nastavením a taktikou, že má rozbíjať hru Dunajskej Stredy v strede ihriska, čo sa mu aj darilo. Prakticky vôbec nepustili do hry ani Schäfera a ani Fábryho spoločne so Savvidisom a Trnava tento zápas naozaj zvládna až bravúrne. Na druhej strane má DAC veľmi kvalitne zloženú ofenzívu, ktorá zatiaľ skôr stojí na individualitách, pokiaľ sa to mužstvo zohrá. V defenzíve je Dunajská Streda naozaj tragická, čo v tomto zápase ukázala. Nad tým sa musia v MOL Aréne po rokoch zamyslieť, pretože to nie je nič nové.”

TOP MOMENT KOLA: “Rozhodol som sa vybrať Erika Jendriška, ktorý si vybojoval dôveru trénera Hlinku v Trenčíne po tom, čo v úvode sezóny sedával iba na lavičke. Za posledné dva zápasy strelil štyri góly a ukazuje, že je vo veľmi dobrej forme. Dva týždne po sebe dokázal zmazať v zápase dvojgólové manko súpera. 

TROP MOMENT KOLA: “Výkon defenzívy Dunajskej Stredy, celé kvarteto Vera-Muhamedbegovic-Beskorovainyi-Davis jednoducho celý zápas horelo. Ešte raz opakujem, v Dunajskej Strede sa musia zamyslieť, či nezainvestovať konečne poriadne aj do posíl smerom do defenzívy.”

Autor článku

Andrej Zvolenský

Som futbalový komentátor a moderátor. Začínal som v Spartak.tv, kde som pracoval 5 rokov. Po konci tejto televízie som sa presunul do RTVS, kde som komentoval zápasy Fortuna ligy a Európskej ligy. Od leta 2021 som členom televízie Markíza, kam ma zlá...