Ideme poctivo od zápasu k zápasu, vysvetľuje hrdina Trebišova Begala

Obrázok článku

Foto - Amatérske fotky Slavoj Trebišov

Druholigový Trebišov nadviazal v prvom kole druhej ligy na výborný záver prípravy, v ktorom Slavoj porazil v generálke na nový ligový ročník Liptovský Mikuláš 2:0.

Zverenci trénera Ondreja Desiatnika porazili na domácom štadióne po góle Romana Begalu Petržalku natesnejším rozdielom 1:0.

“Bol to náročný zápas, hlavne po fyzickej stránke, keďže sa hralo vo veľkom teple. Petržalka bol húževnatým súperom. Som rád, že sa šťastie priklonilo na našu stranu a zvíťazili sme. Som šťastný, že mi to tam padlo. Pochváliť však musím aj chlapcov, ktorí makali od prvej, do poslednej minúty a nechali na ihrisku dušu,” povedal služobne najstarší, no stále len 22-ročný autor jediného gólu v zápase Roman Begala, ktorý si proti Petržalke zahral aj v minulej sezóne.

“Gro v Petržalke zostalo z minulej sezóny, čiže sme od nich očakávali rýchly a kombinačný futbal. Na ktorý, nás náš tréner dopredu dostatočne pripravil,” prezradil šikovný stredopoliar, ktorý sa vyjadril aj k ambíciam mužstva v novej sezóne.

“Chceme atraktívnym futbalom zbierať hlavne body. Prilákať čo najviac fanúšikov na štadión, lebo oni sú našim 12. hráčom. Ideme si však poctivo, od zápasu k zápasu,” povedal Begala, ktorého teší každoročne napredovanie klubu k lepšiemu.

“Klub napreduje každým dňom a pre svojich hráčov, sa snažia vo vedení robiť robiť všetko preto, aby sme sa tu cítili komfortne a boli pre nás prichystané profesionálne podmienky. Za zmienku stojí určite vynovenie tribún, šatni, regenerácie a iných veci. To všetko by nebolo, kedy do klubu neprišiel športový riaditeľ Martin Čižmár, ktorý s ďalšími ľudmi robia pre Slavoj maximum,” dodal na záver Roman Begala.

Slavoj Trebišov nastúpi v druhom kole druhej ligy opäť na domácom štadióne, kde privíta nováčika z Námestova.

Autor článku

Jozef Kopčo