Ján Bernát odchádza na hosťovanie do Belgicka

Obrázok článku

Stredopoliar MŠK Ján Bernát odchádza na hosťovanie do konca sezóny (aj s následnou opciou) do druholigového ambiciózneho belgického tímu KVC Westerlo.

"Ponuku od Westerlo sme registrovali už dávnejšie. Do belgického tímu, ktorý historicky pravidelne hrával najvyššiu súťaž, vstúpil nový turecký investor, známy z Fenerbahce Istanbul. Teraz majú jasný plán vrátiť sa do najvyššej ligy a práve Jano má byť jeden z nosných hráčov. V určitej fáze s touto ponukou nebol stotožnený ani klub a ani samotný hráč. Následne po rozhovoroch s trénerom a manažmentom, ktorý mu detailnejšie opísali projekt, nám Jano po zápase v Dila Gori povedal, že by to teda vyskúšal. Rokovania sa otvorili a napokon sme sa dohodli na hosťovaní do konca aktuálnej sezóny s následnou opciou," hovorí Karol Belaník pre klubový web MŠK.

"Veľmi sme chceli, aby Jano ostal ešte minimálne na dvojzápas s Tobolom. Samotný hráč sa ale začiatkom minulého týždňa rozhodol, že po Limassole chce ísť do Belgicka. My sme to rešpektovali, pretože mať v tíme hráča, ktorý nie je myšlienkami stopercentne koncentrovaný a skôr je už niekde inde, nie je dobré," dodal na záver Belaník.

Ján Bernát už žltozeleným v zápasoch nepomôže, keďže v nedeľu sa má hlásiť u nového zamestnávateľa.

"Rokovania sa už ťahali 3-4 týždne, dlhšie sa o mňa z Belgicka zaujímali. Je to tím, ktorý síce hrá druhú belgickú ligu, ale zázemím, infraštruktúrov, hráčmi, projektom a ambíciami patrí jednoznačne do tej prvej. Je to tradičný klub, ktorý má jasný cieľ postúpiť. Aj to ma oslovilo, pretože je to kvalitná liga, no nie je to až taký skok. Verím, že budem hrávať a zvyknem si na zahraničie, chcem skúsiť niečo nové," povedal Ján Bernát, ktorý za Šošonov odohral 73 majstrovských zápasov.

"Dospel som tu ako hráč aj človek. Veľká vďaka patrí všetkým ľuďom, ktorí sa o futbal v Žiline starajú, zvlášť pánovi Antošíkovi. Vďaka všetkým prišla pre mňa takáto šanca. Od každého trénera v MŠK som si vzal veľa. Ťažko sa mi odchádza, hlavne od terajšej partie, kde sme vytvorili skutočnú rodinu. Budem sa opakovať po Kurminovi, ale takúto partiu už vo futbale asi nezažijem. To ma na tom najviac bolí. Cítil som však, že nastal čas na zmenu a chcem to skúsiť v zahraničí. Verím, že sa chalanom bude dariť aj naďalej, super sme to rozbehli v predkolách, budem ich sledovať a fandiť. Jedno veľké ďakujem všetkým v MŠK, ostanú mi kamaráti na celý život," dodala na záver Ján Bernát.

Autor článku

Jozef Kopčo