Kira končí v Košiciach, do klubu prichádza dvojica nových brankárov

Obrázok článku

FOTO: Facebook FC Košice - oficiálna stránka

Dres FC Košice bude v novej sezóne obliekať dvojica nových brankárov tak, ako sme na našom webe informovali. V klube naopak končí Matúš Kira.

Matúš Kira prišiel do metropoly východu počas uplynulého leta, v druhej lige odchytal vo farbách Košíc 26 zápasov. Ambiciózny klub mu ponúkol predĺženie zmluvy ešte v máji, napriek tomu sa 26-ročný brankár rozhodol túto ponuku neprijať.

Vedenie klubu pohotovo reagovalo na vzniknutú situáciu, do Košíc prichádza dvojica brankárov - skúsený Igor Šemrinec a bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska Frederik Valach.

„Upieklo sa to dosť rýchlo, bol som až milo prekvapený z toho, aký záujem o mňa Košice mali a ako sa ku mne správali. Cítil som veľkú férovosť – nebolo nad čím rozmýšľať,“ priznáva pre oficiálny web klubu Igor Šemrinec, ktorý tak bude po konci v AS Trenčín pokračovať na východe republiky.

„Prišiel mi telefonát priamo od trénera Vukušiča. Sledoval ma, prezeral si zostrihy zo zápasov a vravel, že by mal o mňa veľký záujem. Nebolo nad čím váhať,“ vysvetľuje mladší z dvojice pre klubový web Frederik Valach, ktorý poslednú sezónu strávil na hostovaní v Šamoríne z Petržalky.

Autor článku

Igor Tabiš

Som futbalový redaktor, v minulosti aktívny futbalista. Začínal som v regionálnych novinách MY Trnava. Následne som strávil tri sezóny v FK Senica ako mediálny PR manažér. Takisto som zakladateľom facebookovej stránky Liverpool FC - navždy SK/CZ.