Kristián Vallo definitívne opúšťa Žilinu

Obrázok článku

FOTO: Facebook Wisla Plock

Hosťovanie 23-ročného slovenského futbalistu v Poľsku sa mení na trvalý prestup. Kristián Vallo natrvalo opúšťa Žilinu a stáva sa hráčom Wisly Plock.

Odchovanec žilinského futbalu Kristián Vallo zamieril koncom februára zo Žiliny na hosťovanie do Wisly Plock. Po štyroch mesiacoch sa jeho hosťovanie mení na trvalý prestup, poľský klub využil svoju opciu na slovenského futbalistu, s ktorým podpísal kontrakt do roku 30.júna 2023.

"Som rád, že sa to dotiahlo do úspešného konca, teším sa na zápasy v novej sezóny Ekstraklasy a na atmosféru, ktorú vedia Poliaci pripraviť na štadiónoch," vysvetľuje na úvod Kristián Vallo.

Po svojom príchode do Wisly nastúpil v ôsmich zápasoch, na ihrisku strávil celkovo 646 minút a zazanemal aj jednu asistenciu. Jeho mužstvo obsadilo v uplynulej sezóne v ligovej tabuľke 12.miesto.

"V zápasoch, ktoré sme mohli výsledkovo uhrať nám chýbalo viac šťastia. Verím, že v novej sezóne sa to otočí na našu stranu," priznáva 23-ročný futbalista.

Pre rodáka zo Žiliny ide o prvú legionársku zastávku. V čom vidí najväčší rozdiel medzi Fortuna ligou a Ekstraklasou?

"Väčšia razancia v súbojoch a kvalita hráčov. Vnímam to tak, že tu sú minimálne rozdiely medzi mužstvami okrem Legie Varšava. Všetky ostatné zápasy sú viacmenej vyrovnané," približuje bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska.

Príchody do nového klubového prostredia prípadne krajiny nie sú niekedy jednoduché. Kto najviac pomohol dnes už bývalému hráčovi Žiliny po príchode do nového prostredia?

"Jednoznačne Filip Lesniak, ktorý tu predo mnou strávil už polovicu sezóny," dodáva na záver Kristián Vallo.

Autor článku

Igor Tabiš

Som futbalový redaktor, v minulosti aktívny futbalista. Začínal som v regionálnych novinách MY Trnava. Následne som strávil tri sezóny v FK Senica ako mediálny PR manažér. Takisto som zakladateľom facebookovej stránky Liverpool FC - navždy SK/CZ.