Matej Oravec sa vracia z MLS, hosťovať bude u drugoligistu

Obrázok článku

Foto - ZPfutbal.sk

Matej Oravec bude hosťovať v aktuálnej sezóne z tímu účastníka MSL Philadelphia Union v druholigovej Podbrezovej.

23-ročný futbalista už v Zelpo Arene pôsobil počas ročníka 2018/19, kedy strelil gól hneď pri svojom súťažnom debute proti Nitre. Narodil sa v Trnave a vyrastal v tamojšom Spartaku. S tým si zahral aj skupinovú fázu Európskej ligy, v stretnutí proti belgickému Anderlechtu rozhodol o výhre 1:0. V sezóne 2017/18 vyhral ako hráč „Bílich Andelov“ slovenský titul. Zaujímavé je, že medzi seniormi vo Fortuna lige debutoval práve proti Podbrezovej.

Pred ročníkom 2019/20 posilnil DAC Dunajská Streda a postupne si našiel miesto v zostave. Počas januára 2020 ho ale „zlákala“ ponuka MLS a stal sa hráčom tímu Philadelphia Union. Avšak, od trénera nedostával herný priestor a to napriek tomu, že klub z Pensylvánie za neho zaplatil milión eur. Matej Oravec je takisto mládežnícky reprezentant Slovenska, prešiel si kategóriami U18, U19, U20 a za U21 odohral deväť stretnutí, strelil v nich jeden gól.

„Mal som viacero ponúk, ale takisto mám ešte rok a pol platný kontrakt s Philadelphiou a Podbrezová ako jediná prišla s možnosťou ročného hosťovania. Som rád za takýto kontrakt. Chcem sa rozohrať, pretože v MLS som dlhšiu dobu nehral. Prichádzam do známeho prostredia, poznám väčšinu kabíny. Je to tu príjemné, do Podbrezovej sa vždy rád vraciam. Myslím si, že keby sa vtedy nezostúpilo, tak by som tu možno bol doteraz. Spomienky na tento klub sú výborné. Teším sa na novú sezónu,“ povedal Matej Oravec pre klubový web.

Autor článku

Jozef Kopčo