ME 2020: Poliaci majú Lewandowskeho, no my máme jasnú jednotku Dúbravku

Obrázok článku

Foto - autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

Na slovenskú futbalovú reprezentáciu čaká už v pondelok prvý zápas na šampionáte. Zverenci trénera Štefana Tarkoviča nastúpia proti Poliakom. Pred zápasom sa o našom najbližšom súperovi vyjadril pre SFZ brankár Dušan Kuciak, ktorý dokonale pozná poľský futbal, keďže v Poľsku pôsobí už spolu deväť sezón (Legia Varšava a Lechia Gdansk) – a na svojom konte ma odohratých viac ako 260 zápasov v Ekstraklase:

„Poznám Ekstraklasu, to je jasné, akurát že v národnom tíme nie je z nej v kádri veľa hráčov,“ pohľad na súpisku súpera mu dáva za pravdu. Z domácej ligy sú v kádri štyria. „Papierovým favoritom v našom vzájomnom zápase sú oni, ak sa pýtate prečo, odpoveď je ľahká: pozrite sa na veľkosť krajiny, ľudské zdroje, kde všade hrajú Poliaci, v akých kluboch,“ povedal Kuciak, ktorý sa vyjadril aj k chýbajúcej dvojici Piatek a Milik a k Lewendowskému:

„Podľa mojich vedomostí zvlášť s Milikom sa rátalo do základnej zostavy, takže určite sa bude meniť ich systém. Lewandowski nie je jeden z najlepších útočníkov na svete, on je najlepší. Majú aj iných ozaj dobrých, Swierczok či Šwiderski, ale my máme jasnú jednotku, Maťa Dúbravku,“ dodal na záver skúsený brankár.

Autor článku

Jozef Kopčo