MFK Zemplín Michalovce posilnil odchovanec Slovana Bratislava

Obrázok článku

Foto - Róbert Andrejov

Ďalšou novou posilou v tíme MFK Zemplín Michalovce je pravý obranca Juraj Kotula. Bratislavský rodák je odchovanec tamojšieho Slovana a s východniarmi sa dohodol na ročnej zmluve.

Bývalý mládežnícky reprezentant naposledy pôsobil v českej Zbrojovke Brno a na slovenské trávniky sa vracia po dva a pol ročnej odmlke.

„Oslovil ma môj agent s tým, že je možnosť ísť do Michaloviec. Keď mám pravdu povedať, spočiatku som aj váhal, keďže z Bratislavy, odkiaľ pochádzam, je to ďaleko. Myslím si však, že som sa rozhodol dobre a som rád, že sme sa dohodli. Dúfam, že z tejto spolupráce vznikne niečo dobré,“ uviedol po spečatení transferu 25-ročný Juraj Kotula pre klubový web a dodal:

„Mal som ponuky z dvoch či troch klubov, ale Michalovce boli od začiatku najjasnejšie. Klub aj štadión som poznal z môjho predošlého pôsobenia v lige. Je to taký zdravý rodinný klub.“

„Chcem byť hlavne zdravý. Verím, že sa tu vytvorí dobrá partia, ktorá bude ťahať za jeden koniec povrazu a bude robiť radosť ľuďom na tribúnach. A v neposlednom rade dúfam, že budeme dosahovať v lige dobré výsledky," vysvetlil Juraj Kotula.

Autor článku

Jozef Kopčo