Michal Klec zmenil v Poľsku dres: Také podmienky nemá len tak niekto

Obrázok článku

Michal Klec sa na dva roky upísal poľskému mužstvu RKS Garbarnia Krakov, ktoré pôsobí v tretej najvyššej súťaži.

25-ročný slovenský stredopoliar je odchovancom Žiliny, kde odohral prevažnú časť svojej kariéry. V drese šošonov sa tešil v sezóne 2016/17 z titulu majstra Slovenska. Nová akvizícia RKS reprezentovala na Slovensku farby aj ďalších klubov - FK Senica a FK Pohronie. Sezónu 2018/2019 strávil v českom FK Fotbal Třinec. V januári 2020 prestúpil slovenský záložník do Poľska, kde podpísal zmluvu s Niepołomice.

"Pre prestup do RKS Garbarnia Kraków som sa rozhodol hlavne, preto, že som cítil enormný záujem od trénera. Mojím cieľom v mužstve je pravidelne hrávať, keďže posledný rok a pol, sa mi to nepodarilo. O mužstve som toho vedel dosť, keďže som pôsobil naposledy len kúsok od Krakova. Sledoval som ich záver sezóny, kde bojovali o baráž, o ktorú však prišli v poslednej minúte," prezradil Michal Klec, ktorý má v klube jasný cieľ:

"Mojim hlavným cieľom je, aby som pravidelne hral a svojimi výkonmi pomohol mužstvu k čo najlepšiemu umiestneniu v lige," pokračoval šikovný futbalista, ktorý ma po prestupe do klubu dobrý pocit:

"Po prestupe mám výborne pocity. Vidieť v centre Krakova dve živé a jednu umelú trávu je niečo neskutočné. Také podmienky nemá len tak niekto," dodal na záver Michal Klec.

Autor článku

Jozef Kopčo