Nová posila Rohožníka Marek Pittner: Urobíme maximum v každom zápase

Obrázok článku

Foto - FC Rohožník

Marek Pittner je jednou z najzvučnejších posíl nováčika druhej ligy FC Rohožnik, 24-ročný univerzál naposledy pôsobil v Komárne, odkiaľ si ho stiahol bývalý tréner Szilárd Németh.

Prečo si sa rozhodol pre prestup do Rohožníka?

"Pre prestup do Rohožníkam som sa rozhodol hlavne preto, pretože klub historicky postúpil do druhej ligy. Prišli so serióznou a konkrétnou ponukou, ktorá prišla cez trénera, ktorý ma navyše pozná. Mám tu spoluhráčov, s ktorými som kedysi hrával, takže aj to zavážilo v prospech tohto klubu."

Bolo tvoje rozhodovanie o čosi jednoduchešie, keďže trénera poznáš veľmi dobre?

"Určite. Ako som spomenul, s trénerom sa poznám z Komárna, na Slovensku je to veľmi známe meno. Sledoval som ho už dávno predtým."

Aký je tvoj vzťah s trénerom?

"Myslím si, že s trénerom máme dobrý vzťah. Začali sme spolu veľa komunikovať a dáva mi rady, čo je pre hráča veľmi dôležité."

S akými ambíciami prichádzaš do klubu?

"Klub postúpil z 3. bratislavskej ligy v podstate do 2. profesionálnej a ten čas na prípravu bol pomerne krátky. Ale keď si to porovnám s prvým tréningom, tak to je neporovnateľné - ako chalani sa chalani posunuli a pracovali na sebe. Takže skromne a s tvrdou robotou do každého jedného zápasu."

Aké sú naopak ambície klubu?

"Pre veľa chalanov, je druhá liga úplne niečo nové, takže určite sa na to tešíme a budeme si chcieť užiť každý jeden zápas."

Čo tvoje pocity po prestupe k nováčikovi súťaže?

"Myslím si, že za tak krátky čas som si vytvoril super vzťah s ľuďmi v klube. Či už s vedením, alebo hráčmi. Pocity sú pozitívne a cítim sa tu veľmi dobre."

Komárno, Senica, Pohronie, Šamorín. Pobehal si toho pomerne dosť za krátky čas. Planuješ v Rohožníku zotrvať dlhšie?

"Uvidíme, čo prinesie budúcnosť, teraz som tu a teším sa, že môžem byt súčasťou tohto klubu a pomôcť mu v druhej lige.

Aké tréningové podmienky má Rohožník?

"Trénujeme v domácich podmienkach, kde máme dve ihriská v super stave. K dispozícii máme aj posilňovňu."

Neobávaš sa, že budete v lige z pozície nováčika skôr fackovacím panákom?

"Dôležitý je vstup do súťaže a prvé zápasy. V druhej lige sú kvalitné mužstvá, keď budeme ťahať za jeden povraz a urobíme maximum v každom zápase, tak môžeme byť nepríjemným súperom."

Koho pasuješ do role favorita na postup v druhej lige?

"Do role favorita pasujem Košice alebo Podbrezovú. Majú skúsené kvalitné kádre s hráčmi, ktorí majú odohráte zápasy v najvyššej súťaži a môžu tak svoje skúsenosti posúvať mladým hráčom."

Autor článku

Jozef Kopčo