Nováčik Fortuna ligy získal ofenzívnu posilu

Obrázok článku

FOTO: Facebook FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble

MFK Tatran Liptovský Mikuláš hlási na krídelné pozície prvú letnú posilu, na ročné hosťovanie prichádza talentovaný slovenský futbalista Jakub Švec.

Nováčik Fortuna ligy získal na ročné hosťovanie ofenzívnu posilu, z Dunajskej Stredy prichádza 20-ročný krídelník Jakub Švec.

"Bol o mňa záujem zo strany trénera a vedenia, takže som neváhal. V podstate je jedno, či ide o nováčika súťaže alebo nie, je to liga, čo je pre rozvoj hráča to najdôležitejšie," vysvetľuje talentovaný mladík.

Rodák zo Žiaru nad Hronom začínal vo Fortuna lige v drese Zlatých Moraviec, v sezóne 2018/19 nastrieľal za ViOn v 27 súťažných zápasoch 6 gólov. Po dobrých výkonoch sa v roku 2019 dohodol na prestupe do Dunajskej Stredy. Následne sa k Žitave vrátil na hosťovanie.

"Motiváciu mám vždy, futbalista nikdy nevie, kto ho sleduje. V každom zápase pôjdem na sto percent. O iných ponukách som sa s agentom nebavil, zo strany Liptovského Mikuláša bol výrazný záujem, čo ma presvedčilo," vysvetľuje Jakub Švec.

V uplynulej sezóne zbieral štarty predovšetkým v druholigovom Šamoríne (farma Dunajskej Stredy), v 14 zápasoch skóroval 3-krát.

Autor článku

Igor Tabiš

Som futbalový redaktor, v minulosti aktívny futbalista. Začínal som v regionálnych novinách MY Trnava. Následne som strávil tri sezóny v FK Senica ako mediálny PR manažér. Takisto som zakladateľom facebookovej stránky Liverpool FC - navždy SK/CZ.