Nováčik príjemne prekvapil (KOMENTÁR)

Obrázok článku

S veľkým očakávaním som bol zvedavý na premiérový zápas nováčika v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. MFK Tatran Liptovský Mikuláš vyzval v sobotu súpera tej najťažšej kategórie - majstrovský Slovan Bratislava.

Od úvodných minút sa hral v Poprade zaujímavý zápas, ktorý rozhodne nenudil. Práve naopak, svojou aktivitou smerom dopredu prispel ku kvalite stretnutia aj nováčik. Tatran podal odvážny a sympatický výkon, rovnako dobre si počínala aj ich defenzíva. Trvalo to zhruba 70 minút, potom sa zápas zlomil v prospech favorita, keď sa obrana Liptovského Mikuláša dopustila veľkej chyby. Slovan využil aj ďalšie dve zaváhania súpera v defenzíve a bol z toho trochu krutý výsledok pre nováčika v pomere 1:4.

Rozhodne však môžem konštatovať, že z predvedenej hry nováčika som bol prekvapený - milo a pozitívne prekvapený! Pre Liptovský Mikuláš začína sezóna skutočne až po 4.kole, dovtedy čaká na zverencov trénera Petruša krutý žreb - Dunajská Streda, Spartak Trnava a Žilina.

V spomínaných zápasoch môže Liptovský Mikuláš opäť iba prekvapiť, prípadný bod proti týmto súperom by mal cenu zlata. Následne prídu zápasy, v ktorých bude musieť nováčik začať bodovať. Ak sa však bude prezentovať odvážným štýlom futbalu ako vo včerajšom zápase proti Slovanu Bratislava, potom by sme adepta na zostup mohli hľadať niekde inde.

Zakončím to konštatovaním, že prehra proti Slovanu bola vzhľadom na výkon nováčika do 70.minúty zápasu trochu krutá, na druhej strane je veľmi poučná. Pre Liptovský Mikuláš sú to cenné a rozhodne nové skúsenosti, ktoré v druhej lige doteraz nepoznali. Práve táto vysoká prehra im ale môže dodať do nasledujúcich kôl ešte väčšiu motiváciu a chuť pracovať na tom, aby sa na konci sezóny tešili z udržania v lige.