Nováčik útočí na čelo tabuľky. Jeden druhému fandíme, znie z kabíny FK Humenné

Obrázok článku

FOTO: Facebook FK Humenné

Veľmi vydarený vstup do nového ligového ročníka zažívajú futbalisti Humenného. Nováčik druhej ligy má po troch kolách na konte sedem bodov. Po víťazstve nad Podbrezovou (1:0) prišla cenná remíza na horúcej pôde Košíc. Počas víkendu zaknihovali zverenci trénera Jozefa Škrlíka druhé víťazstvo v sezóne, keď na domácom štadióne zdolali Šamorín (3:1). Úvod novej sezóny v podaní nováčika priblížil kapitán mužstva Erik Streňo.

Ako hodnotíte zápas proti Šamorínu?

“Zápas sa mi samozrejme hodnotím veľmi dobre, pretože sme ho zvládli a zvíťazili sme. Vedeli sme, že z úvodných troch kôl bude práve zápas proti Šamorínu najťažší, čo sa aj prakticky potvrdilo. Šamorín má kvalitné mužstvo, ktoré hrá veľmi dobre. Dôkladne sme sa na nich pripravovali, vedeli sme, čo nás čaká. Rozobrali sme si ich silné a slabé stránky, podarilo sa nám to využiť a skórovali sme trikrát. Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené.”

Napriek dvojgólovému vedeniu ste inkasovali gól v závere prvého polčasu - čo ste si povedali v kabíne počas prestávky?

“Získali sme dvojgólové vedenie, myslel som si, že do prestávky ho udržíme, no nestalo sa tak. V konečnom dôsledku je zrejmé aj dobré, že sme inkasovali spomínaný gól. Cez polčas sme si rozobrali, kde robíme chyby a čo je v našej hre zlé. Tým, že sme gól inkasovali v závere polčasu, nás to v kabíne zomklo ešte viac. Do druhého polčasu sme chceli íst s tým, že vedenie minimálne udržíme a prípadne pridáme ešte jeden gól. Podarilo sa to, z tohto pohľadu spokojnosť.”

Tri zápasy - sedem bodov. Na nováčika je to skvelá vizitka, počítali ste možno s podobným scenárom pred sezónou?

“Nemôžem povedať, že by sme s takýmto bodovým ziskom pred začiatkom sezóny rátali. Sme nováčik, väčšina hráčov z nášho mužstva už ale v druhej lige účinkovala. Nemali sme prehnané ciele ani vyjadrenia, ideme od zápasu k zápasu, chceme hrať dobrý futbal a zbierať body, čo sa nám zatiaľ darí. Verím tomu, že to tak bude pokračovať aj ďalej a že nazbierame čo najviac bodov, aby sme sa vyhli bojom o záchranu.”

Humenné si užíva návrat do druhej ligy - čo stojí za úspechmi klubu v úvode novej sezóny?

“Najhlavnejším faktorom je asi to, že už sme nejaký ten čas pokope. Mužstvo sa takisto adekvátne posilnilo. Tak, ako nám to funguje na ihrisku, podobne fungujeme aj mimo ihriska. Sme super partia, každý jeden hráč nechá na ihrisku srdce, bojujeme od prvej do poslednej minúty jeden za druhého. To je asi hlavná príčina doterajších úspechov. V kabíne nevidím žiadne problémy, jeden druhému fandíme. Ďalším faktorom je aj to, že do Humenného sa po 12 rokoch vrátila druhá liga, ľudia chodia na zápasy, sú našim dvanástym hráčom a to nám pomáha. Toutou cestou by som sa im chcel poďakovať za podporu, dúfam, že nám takto budú fandiť aj naďalej a my im budeme naďalej robiť radosť výkonmi na ihrisku.”

Najbližšie cestujete na ihrisko Púchova - s akým cieľom?

“Popravde som Púchov v tejto sezóne ešte nevidel hrať, viem, že počas leta im odišli nejakí hráči. To všetko si v priebehu týždňa rozoberieme, tréneri pripravia videoanalýzu súpera. Verím v silu nášho kádra a do Púchova pôjdeme určite po body. Chceme podať zodpovedný a bojovný výkon a k tomu pridať kvalitu. Ak sa nám to podarí, verím, že si domov privezieme nejaké body.”

Autor článku

Igor Tabiš

Som futbalový redaktor, v minulosti aktívny futbalista. Začínal som v regionálnych novinách MY Trnava. Následne som strávil tri sezóny v FK Senica ako mediálny PR manažér. Takisto som zakladateľom facebookovej stránky Liverpool FC - navždy SK/CZ.