Obranné rady Dukly Banská Bystrica vystuží 25-ročný obranca, prišiel zo Serede

Obrázok článku

Foto - mfkdukla.sk

Obranné rady Dukly Banská Bystrica posilnil 25-ročný ľavý obranca Martin Slaninka, ktorý k druholigistovi prichádza zo Serede, kde pôsobil dve sezóny. S Duklou aktuálne podpísal dvojročný kontrakt.

Slaninka nastúpil v najvyššej slovenskej súťaži v 44 zápasoch a strelil jeden gól. Pravidelne nastupoval v drese Serede, kde mu skončila zmluva a na novej sa nedohodol.

„Dve sezóny v Seredi mi dali veľa, pretože to bola šanca hrať v najvyššej slovenskej súťaži a ukázať sa. Odohral som tam v podstate celé dve sezóny, hrával som pravidelne. Riešila sa tam pre mňa aj nová zmluva na ďalšiu sezónu, ale nedohodli sme sa na podmienkach. Takže som ukončil so Sereďou spoluprácu,“ povedal po podpise zmluvy pre klubový web Martin Slaninka, ktorý prezradil, s čím do Dukly prichádza:

„Určite chcem pravidelne hrávať, to je asi cieľ každého hráča v tíme. Každý už vie, Dukla sa tým ani netají, že ambície sú najvyššie, teda postup do Fortuna ligy. Ja sa budem snažiť pomôcť mužstvu, aby sme tento cieľ dosiahli,“ dodal na záver Slaninka, ktorý si pred pôsobením v Seredi vyskúšal aj druhú najvyššiu súťaž v Česku, kde hral za Frýdek-Místek a Prostějov.

Autor článku

Jozef Kopčo