Odchovanec Senice Marko Totka si našiel nový klub

Obrázok článku

FOTO: TJ Sokol Lanžhot

Odchovanec senického futbalu Marko Totka si po konci v materskom klube našiel nového zamestnávateľa.

Mladý 20-ročný záložník Marko Totka sa po konci v FK Senica upísal ako voľný hráč českému štvrtoligistovi TJ Sokol Lanžhot (Divize D).

"Pocity sú výborné, je to rodinný klub s dobrým zázemím. Ľudia v klube na mňa zapôsobili od prvého momentu, správajú sa ku mne, ako keby som bol súčasťou klubu 4-5 rokov. Čo sa týka mojich ambícii, chcem odohrať čo najviac zápasov, ideálne bez zranení a aby sme sa ako mužstvo posúvali vpred," vysvetlil na úvod Marko Totka.

Člen širšieho kádra reprezentačnej 21-ky je odchovancom FK Senica, po nedávnom konci v materskom klube a stal voľným hráčom.

"Pre Lanžhot som sa rozhodol najmä preto, že majiteľ klubu o mňa prejavil veľký záujem, cítil som z jeho strany, že mi chce pomôcť. Rovnako v klube pôsobí aj Jakub Krč, s ktorým som v minulosti hrával v Senici," objasňuje 20-ročný stredopoliar.

Šikovný stredopoliar pôsobil posledné tri sezóny vo Fortuna lige, najvyššiu slovenskú súťaž nateraz vymení za štvrtú ligu u našich susedov. Nevníma to ako krok späť?

"Možno to je krok vzad, no osobne to tak neberiem. Chcem si predovšetkým užívať futbal a baviť sa ním. V hre boli aj iné ponuky z Fortuna ligy, nechcel som však ostať na Slovensku," prezrádza odchovanec Senice.

Podobnú cestu absolvoval len nedávno bývalý kapitán FK Senica Erik Otrísal, ktorý sa stal rovnako hráčom TJ Sokol Lanžhot. Po úspešnom polroku v klube prišla ponuka z druholigového celku SK Líšeň, kde patrí momentálne slovenský obranca k oporám mužstva. Komunikoval mladý futbalista so svojim bývalým spoluhráčom pri rozhodovaní sa?

"V tomto smere som si od Erika (Otrísala) nezisťoval nijaké informácie. Ako som spomínal, v klube pôsobí Jakub Krč a poznám tam aj ďalších chalanov, s ktorými dochádzam na tréningy zo Senice. Ohľadom fungovania v klube mi porozprávali všetko. Zaujalo ma to a tak som sa rozhodol pre túto možnosť. Samozrejme, ak by som sa v kariére časom posunul podobne ako Erik Otrísal, nebránil by som sa tomu. Človek ale vo futbale nikdy nevie," dodal na záver Marko Totka.

Autor článku

Igor Tabiš

Som futbalový redaktor, v minulosti aktívny futbalista. Začínal som v regionálnych novinách MY Trnava. Následne som strávil tri sezóny v FK Senica ako mediálny PR manažér. Takisto som zakladateľom facebookovej stránky Liverpool FC - navždy SK/CZ.