Patril medzi najlepších vo svojom ročníku, po ťažkom zranení skúša reštart kariéry

Obrázok článku

Foto - FC ŠTK 1914 Šamorín

Šimon Dolinský bol považovaný za jedného z najlepších hráčov svojho ročníka na Slovensku. Sľubne rozbiehajúcu kariéru mu však pribrzdilo vážne zranenie.

Bývalý slovenský mládežnícky reprezentant Šimon Dolinský sa však minulý týždeň vrátil do zápasového kolotoča, keď nastúpil v drese Šamorína (striedavý štart) v pohárovom zápase proti klubu Blava Jasloveské Bohunice (4:0). Aj keď sa 20-ročný univerzál v zápase do streleckej listiny nezapísal, po dvoch minútach na ihrisku ale pripravil svojmu spoluhráčovi gól.

"Bez súťažného zápasu som bol 22 mesiacov, čo sú takmer dva roky. Mal som roztrhnutý predný krížny väz v ľavom kolene. Prvýkrát sa mi to stalo ešte v októbri 2019 v reprezentačnom zápase U19 proti Anglicku a druhýkrát sa mi ten istý väz roztrhol v júni 2020, v prípravnom zápase v drese Dunajskej Stredy," prezradil Šimon Dolinský, ktorého kariéra bola vážne ohrozená.

"Moja kariéra bola viac ako ohrozená. Po viacerých komunikáciách s rôznymi doktormi to vyzeralo, že sa budem skôr venovať škole ako futbalu, čo som si nechcel pripustiť. V hlave som mal v tom momente veľa myšlienok. Sám som premýšľal o konci kariéry, no nechcel som to vzdať len tak! Chcel som skúsiť každú možnosť, ako sa vrátiť na ihrisko," pokračoval šikovný stredopoliar, ktorému počas zložitého obdobia pomáhali najbližší.

"Počas rehabilitácie som dosť času trávil s doktormi, ktorí ma dávali dokopy, venoval sa rodine a taktiež kamarátom či priateľke. Kúpil som si tiež psíka," pokračoval Dolinský, ktorý si po dlhej dobe užil súťažné minúty.

"Boli to prvé minúty na ihrisku po dlhej dobe. Konečne som cítil chuť súťažného zápasu. Navyše som pri prvých 2-3 minútach asistoval na gól, čo ma veľmi potešilo. Ale samozrejme, som hlavne vďačný za šancu znova hrať a byť zdravý. Počas zápasu som nepociťoval žiadnu bolesť ani len náznak. Noha držala výborne, ale stále potrebujem dobehnúť niektoré veci, ktoré som za tie dlhé mesiace stratil," dodal na záver Šimon Dolinský.

Autor článku

Jozef Kopčo