Pavol Bajza sa zaskvel čistým kontom: Musím pochváliť obranu na čele s mojim krajanom

Obrázok článku

Foto - Pavol Bajza PVL 91

Futbalisti českého mužstva 1. FC Slovácko vstúpili aj s dvoma Slovákmi úspešne do nového ligového ročníka.

V prvom kole najvyššej českej súťaže vyhrali na ihrisku Slovana Liberec najtesnejším 1:0. V domácom drese nastúpili traja slovenskí futbalisti Martin Koscelník, Karol Mészáros a Michal Faško. V drese hostí odohral celé stretnutie Patrik Šimko a čistým kontom sa zaskvel slovenská brankár Pavol Bajza.

"Po zápase vládne veľká spokojnosť. Sme radi, že sme zvládli ťažký zápas v Liberci, kde to nikdy nie je jednoduché. Navyše som rád, že sa mi podarilo neinkasovať hneď v prvom kole, aj napriek tomu, že sme od 69. minúty dohrávali stretnutie o jedného hráča menej."

"Musím pochváliť obranu na čele s mojim krajanom Patrikom Šimkom, ktorý odohral výborne stretnutie. Liberec hral v posledných minútach na nakopávane lopty, keďže majú vysokých útočníkov. Dobre sme ich postrážili a preto si vezieme domov zaslúžene 3 body," prezradil po zápase 29-ročný Pavol Bajza, ktorý priblížil aj ambície, s ktorými vstupuje do novej sezóny:

"Do sezóny vstupujem s tým, že chcem odchytať čo najviac zápasov, v ktorých chcem podávať dobré výkony a hlavne byť zdravý " dodal na záver skúsený gólman.

Autor článku

Jozef Kopčo