Róbert Pich verí v šancu reprezentovať: Dal by som do toho všetko!

Obrázok článku

Foto - Paweł Lipnicki

Róbert Pich si v úvode novej sezóny pýta vo veľkom reprezentačnú pozvánku.

Skúsený 32-ročných krídelník je oporou poľského mužstva Slask Vroclav. Rodák zo Svidníka strelil v posledných troch zápasoch až päť gólov. Celkovo má v posledných šiestich zápasoch (vrátane letnej prípravy) na konte šesť presných zásahov.

"Som rád, že sa mi darí hneď na začiatku sezóny ako strelecky, tak aj herne. Vytvárame si dostatok šanci a strieľame veľa gólov. Je to náš štýl, ktorým sa chceme prezentovať. Mali sme s mužstvom dobrú prípravu a preto sa v zápasoch cítim dobre," povedal Róbert Pich, ktorý si tak gólový začiatok sezóny nepamätá:

"Takýto úvod som asi ešte nemal. Je za tým práca celého mužstva. Liga sa ešte len začala a zápasov nám postupne pribúda. Bude to čoraz náročnejšie, ale sme radi, že môžeme hrať zápasy každý tretí deň. Budeme bojovať, aby to trvalo čo najdlhšie," prezradil šikovných krídelník, ktorý by rád dostal šancu v reprezentačnom mužstve Slovenska:

"Verím, že šancu dostanem. Bude však na trénerovi, či si ma vyberie. Snažím sa ukázať v zápasoch, že na to mám. Reprezentácia je pre mňa méta, na ktorej pracujem celú kariéru. Ak sa mi tam podarí prebojovať, je mi jedno, na akej pozícii by som hral. Dal by som do toho všetko a snažil sa ukázať maximum. Či sa to podarí uvidíme. Ja sa sústredím na to, čo viem ovplyvniť a to sú výkony v klube," pokračoval Pich, ktorý víta novozniknutú Európsku konferenčnú ligu UEFA:

"Zo začiatku som ani netušil, ako to bude celé vyzerať. Myslím si, že nakoniec to bude pre mužstvá, ktoré nemajú takú silu, aby sa prebojovali do Európskej ligy alebo Ligy majstrov iba dobré. Je tu väčšia šanca pre tie kluby, aby hrávali poháre a to je podľa mňa atraktívne. Dokonca aj v konferenčnej ligy budú zvučné kluby ako sú napríklad Tottenham alebo AS Rím," dodal na záver Róbert Pich.

Autor článku

Jozef Kopčo