Šamorín získal posilu na brankársky post

Obrázok článku

Foto - stksamorin.sk

Káder ŠTK Šamorín doplnil krátko pred začiatkom druholigovej sezóny 19-ročný brankár Michal Trnovský, ktorý s tímom strávil uplynulé dva týždne prípravy.

Kmeňový hráč MFK Dukla Banská Bystrica, naposledy pôsobiaci v drese FC Nitra sa s klubom dohodol na dvojročnej spolupráci.

“Na brankárskom poste sme pred sezónou získali dvoch mladých, perspektívnych hráčov, ktorých dopĺňa gólman, vychádzajúci z našej mládeže. Podarilo sa nám tak vytvoriť zdravé, konkurenčné prostredie na tejto pozícii, čo by malo kvalite medzi žrďami len napomôcť. Všetci traja majú rovnakú štartovaciu čiaru, sám som zvedavý, kto presvedčí trénerov najviac, navyše máme možnosť využitia brankárov aj v rámci spolupráce s DAC,” hodnotil pre klubový web konkurenciu medzi brankármi športový riaditeľ Csaba Horváth.

Michal Trnovský, ktorý si v debutovej sezóne medzi seniormi pripísal 3 štarty vo Fortuna lige si zatiaľ pôsobenie v Šamoríne pochvaľuje:

“Od prvého momentu sa mi páčila vízia klubu a plány do budúcna. Nemal som prečo váhať a keď sa naskytla možnosť, hneď som sa rozhodol pre Šamorín. Urobím, čo budem môcť, aby som chytal čo najviac a aby bol Šamorín čo najvyššie v tabuľke. Samozrejme, chytať môže len jeden, ale zdravá konkurencia nás môže posúvať vpred," vysvetľuje mladý brankár pre oficiálny web klubu.

Autor článku

Jozef Kopčo