Samuel Kuc si po konci v Košiciach vyskúša premiérovo zahraničie

Obrázok článku

Foto - Stal Rzeszów

Samuel Kuc si po konci v druholigových Košiciach našiel nový klub, 23-ročný futbalista si premiérovo vyskúša zahraničie, konkrétne Poľsko, kde sa upísal ambicióznemu Stal Rzeszów.

Stal Rzeszow je tvojim prvým zahraničným angažmánom. S akými ambíciami do klubu prichádzaš?

"Áno, ide môj prvý zahraničný angažmán. Je to pre mňa niečo nové a veľmi sa na to teším. Do klubu prichádzam s ambíciami, aby som sa čo najrýchlejšie aklimatizoval, naučil sa jazyk a postupne sa prebojoval do základnej zostavy. Mužstvu chcem pomôcť k cieľu a tým je postup."

Poľsko je známe kvalitnými podmienkami na trénovanie. Ako to hodnotíš ty?

"Po príchode do klubu som bol milo prekvapený z podmienok na trénovanie a celkového zázemia klubu. Všetko je na tu vysokej úrovni. Hráč ma kompletnú starostlivosť a môže sa sústrediť na futbal."

Mal si na výber aj iné ponuky?

"Boli aj nejaké iné ponuky. Ale myslím si, že Rzeszow bol a je pre mňa ideálna voľba na výkonnostný, ale aj osobný rast."

Aké má mužstvo ambície?

"Mužstvo má jednoznačný cieľ a tým je postup. Všetko sa v klube robí preto, aby sa nám tento rok podarilo postúpiť. Dúfam, že to spoločnými silami dosiahneme.

V klube si zatiaľ krátko, no ako sa ti v novom prostredí páči?

"Zatiaľ to tu len všetko spoznávam. Ale cítim sa fajn. Ľudia v klube, spoluhráči a tréneri sú veľmi milí a ochotní pomôcť, takže som spokojný."

V minulej sezóne si pôsobil v Košiciach, ako hodnotíš toto pôsobenie?

"V Košiciach som pôsobil dva roky a budem na nich spomínať len v dobrom. V šatni sme vytvorili skvelú partiu, len škoda, že sa nepodarilo naplniť náš cieľ."

V poslednej sezóne si do zápasov nastupoval menej. Bol aj toto jeden z dôvodov, prečo si sa rozhodol odísť?

"Samozrejme, každý futbalista chce hrávať a ja nie som výnimka. V prvom rade musím byť zdravý. Dúfam, že všetky zdravotné problémy pominuli a budem sa môcť venovať futbalu naplno."

Postúpiť sa vám nepodarilo. Myslíš, že tvojmu bývalému klubu sa to podarí v tejto sezóne?

"Dúfam, že áno. Košice si zaslúžia byť v najvyššej súťaži. Budú hrať na novom štadióne, ktorý verím, že priláka viac ľudí a pomôžu im za postupom. Chlapcom budem držať prsty, aby sa im to podarilo."

V minulej sezóne si nastúpil proti bratovi, ktorý bol kapitánom Popradu. Bola doma ticha domácnosť?

"(Smiech) tichá domácnosť ani nestihla byť, keďže som musel ísť hneď po zápase do karantény. Po nej samozrejme boli nejaké podpichovačky, ale už to nebolo také, aké by to bolo hneď po zápase."

Aj si trúfneš povedať, kto je lepší?

"Veľmi dlho rozmýšľam, v čom by mohol byť lepší, ale nenapadne má asi nič (smiech). Možno v zbieraní žltých kariet (smiech).

Tvoj brat sa nedávno upisal nováčikovi druhej ligy FK Humenné...

"Prestup do Humenného bol pre neho podľa mňa dobrý krok. Vyzerá to tak, že Humenné bude mať veľmi dobre mužstvo. Budem mu držať palce, aby bol zdravý, aby hrával čo najviac a zbieral cenné skúsenosti. Dúfam, že si ešte proti sebe niekedy zahráme, aby som mu tú prehru mohol vrátiť."

Autor článku

Jozef Kopčo