Slovenská reprezentantka vymenila v rámci Belgicka dres

Obrázok článku

Foto - Ľudmila Maťávková

Slovenská reprezentantka Ľudmila Maťávková prestúpila z belgického mužstva Charleroi do Club YLA Brugge.

"Momentálne je to najlepší tím v Belgicku, čo sa mužskej kategórie týka. Ženský tím sa chce tomu rovnako veľmi priblížiť. Vo vedení to začali robiť dobre, o čom hovorí aj kvalitný marketing. Bola som veľmi rada, keď ma oslovili a predstavili mi ich víziu," prezradila Ľudmila Maťavková, ktorá svojho nového zamestnávateľa už videla hrať:

"Keďže som minulú sezónu obielaka dres Charleroi, videla som vo vzájomných súbojoch, aký kvalitný tím to je. Majú veľmi silnú hráčku v strede poľa, ktorá je podľa mňa najlepšia v lige. Už teraz sa veľmi teším na hru s ňou," pokračovala o ambiciách šikovná futbalistka, ktorá hrala do pätnástich s chlapcami v rodnej dedine Chynorany:

"V klube by som chcela pravidelne hrávať, strieľať góly a samozrejme baviť sa futbalom. Druhoradé je vypýtať si pozvánku do reprezentácie," prezradila Maťávková a na záver zhodnotila svoje prvotne dojmy:

"Veľmi som z prístupu nadšená. V klube sa hneď od začiatku snažia, aby my vytvorili pocit domova. Je tu krásne mesto, veľký klub a teraz je už len na mne, ako sa ukážem."

Autor článku

Jozef Kopčo