Talentovaný mladík Marián Šmátlak si po konci v Zlatých Moravciach našiel nový klub

Obrázok článku

Foto - Martin Jurkovič

Marián Šmatlák si po konci v Zlatých Moraviach našiel nový klub. Slovenský mládežnícky reprezentant sa upísal fortunaligovému FK Pohronie.

"Pohronie malo o Mariána eminentný záujem, ktorý pretrvával dlhší čas. Po rozhovoroch s trénermi a manažmentom klubu sme sa rozhodli ponuku prijať. Dôležitú úlohu zohral aj fakt, že budúci rok budú na Slovensku majstrovstvá Európy do 19 rokov, kde veríme, že sa Marián objaví a aj to bol jeden z dôvodov, prečo sme ostali na Slovensku,"povedal pre náš web Mariánov agent Martin Jurkovič, ktorý prezradil aj krajiny, ktoré mali o jeho klienta záujem:

"V hre boli aj alternatívy či už na Slovensku alebo v zahraničí, a to konkrétne v Česku, Dánsku, Rakúsku, Švajčiarsku. Najväčší záujem sme pociťovali od klubov zo Slovinska a najmä Talianska, kde si v minulosti Marián urobil dobré meno," pokračoval Jurkovič a zhodnotil pôsobenie v predchádzajúcom klube:

"Pôsobenie vo Vione hodnotíme výborne. Veľká vďaka patrí trénerovi Benkovskému, ktorý dal Majovi šancu v mužskom futbale ako 17 ročnému a takisto celému vedeniu, od majiteľa až po generálneho manažéra p. Ondrejku. Jedna cesta sa končí, druhá začína a veríme, že sa naše cesty vo ViOne ešte jedného dňa stretnú," dodal na záver.

Autor článku

Jozef Kopčo