Tomáš Drahovský prepísal v Španielsku históriu: Je to niečo neuveriteľné

Obrázok článku

Autor: Futbol Sala Garcia

Tomáš Drahovský má za sebou jednu z najlepších sezón. Najlepší slovenský futsalista sa s 29-gólmi stal najlepším strelcom najvyššej španielskej súťaže, čo sa doposiaľ nepodarilo žiadnemu cudzincovi až na domácich hráčov či Brazílčanov. Viac o sezóne, živote v Španielsku a inom v rozhovore.

Ako hodnotíš aktuálne skončenú sezónu?

"Sezónu rozhodne hodnotím veľmi kladne. S reprezentáciou sa nám podarilo dostať na ME a v klube sa nám tiež darilo, aj keď sme sa nakoniec nedostali do play off. Individuálne to však bola skvelá sezóna, keďže som sa stal najlepším strelcom španielskej ligy."

Splnilo mužstvo to, s čím do sezóny vstupovalo?

"Až na postup do play off áno, to jediné nám chýba k úplnej dokonalosti. Taktiež sme sa dostali do final four španielskeho pohára."

V lige si sa stal najlepším strelcom mužstva. Čo to pre teba znamená?

"Je to pre mňa obrovský úspech, byť najlepším strelcom v najlepšej lige na svete. Ešte obzvlášť, že v histórii som prvý hráč, ktorý nie je Španiel alebo Brazílčan, ktorému sa to podarilo. Je to niečo neuveriteľne. Som strašne rád a vďačný, že sa to podarilo práve mne."

Bola práve táto sezóna pre teba najviac gólovo plodná v doterajšej kariére?

"Boli už sezóny, kde som dal aj viac gólov, ale zase kvalita súťaže bola nižšia ako v Španielsku. Čiže gólovo asi nie, no určite je to jedna z najúspešnejších sezón."

Bolo v sezóne niečo, s čím si nebol spokojný?

"Ale áno. Vždycky je niečo, čo môže byť stále lepšie. Určite náš predposledný zápas v sezóne, kde sme prehrali a dostali sa mimo pozície zaručujúce play off. Nešťastný rozstrel v semifinále španielskeho pohára, kedy sme prehrali 15:14 na penalty. Najviac ale asi to, že sme dlhu dobu hrali bez divákov a tá atmosféra veľmi chýbala."

V Španielsku je Catgas Santa Coloma tvojím už druhým klubom, keďže si predtým pôsobil v Cartagene. Aký je rozdiel medzi týmito klubmi?

"Santa Coloma je viac rodinný klub a je to vidieť, aj na vzťahoch medzi jednotlivými členmi klubu. Takisto ambície sú vyššie, ako keď som pôsobil v Cartagene."

Zmenila sa v posledných rokoch liga v Španielsku?

"Myslím si, že sa liga zmenila. Tento rok bolo vidieť, že je to oveľa viac vyrovnanejšie a že titul môže získať oveľa viac tímov."

Aký je život v Španielsku?

"Život v Španielsku je veľmi príjemný a pohodový. Ľudia sú tu veľmi priateľskí. Najviac som určite spokojný s klímou a možnosťou byť často pri mori. Nemôžem opomenúť kuchyňu, keďže mám veľmi rád morské plody. Chýba mi však určite rodina, priatelia a niekedy nejaká klasická slovenská dobrota."

Aké sú tvoje ciele do budúcej sezóny?

"Ciele sú podobné, ako pred začiatkom tejto sezóny. Pomôcť čo najviac tímu k nejakému úspechu a pokúsiť sa uspieť na ME so slovenskou reprezentáciou."

Planuješ zostať v klube, alebo ktorým smerom by sa mohla uberať tvoja ďalšia kariéra?

"V klube mám ešte kontrakt na ďalšiu sezónu, čiže s najväčšou pravdepodobnosťou by som mal pokračovať v Santa Colome a potom sa uvidí, aké budu ďalšie možnosti."

Po náročnej sezóne prichádza zaslúžená dovolenka. Kde ju budeš tráviť?

Veru, bola to veľmi dlhá sezóna. Keďže som bol takmer celý rok mimo, tak väčšinu času budem tráviť na Slovensku a v Prahe s rodinou, aby som si užil ten čas s nimi. Poprípade možno niekam odbehnem aj na nejakú krátku dovolenku."

Autor článku

Jozef Kopčo