Tomáš Malec: Už dlhšie som chcel hrať v Poľsku

Obrázok článku

FOTO: Łukasz Sobala / pressimages.pl

Najlepší strelec FK Senica v uplynulej sezóne odchádza z Fortuna ligy. Slovenský útočník Tomáš Malec sa upísal ambicióznemu druholigovému poľskému klubu GKS Tychy

Prečo si sa rozhodol akceptovať ponuku GKS Tychy? Boli v hre aj iné možnosti?

“Áno, boli v hre aj iné ponuky, nebolo to ale až tak vážne. Tychy konali rýchlo, videl som, že záujem z ich strany je veľký a preto som sa rozhodol prijať ich ponuku.”

Počas svojej bohatej futbalovej kariéry si pôsobil vo viacerých európskych krajinách. Poľsko ti do tejto zbierky doteraz chýbalo - tešíš sa?

“Samozrejme, veľmi sa teším, už dlhšie som chcel hrať v Poľsku a preto som rád, že sa mi to splní. Tychy sú ambiciózny klub s jasnou víziou. Verím, že tu zapadnem a budem úspešný.”

Ako hodnotíš uplynulú sezónu v drese Senice?

“S pohľadu hernej vyťaženosti to bola pre mňa najúspešnejšia sezóna. Osobné štatistiky neboli najhoršie, aj keď to stále mohlo byť lepšie. Ako klub sme sa v lige zachránili, samozrejme sme ale nechceli, aby to zašlo až tak ďaleko. Tým pádom to bolo o veľkých emóciách a som rád, že Senica sa udržala v lige.”

Aké sú tvoje ciele v novom pôsobisku?

“Konkrétne gólové ciele som si prestal dávať. Hlavne aby mi fungovalo zdravie a aby som sa čo najrýchlejšie zoznámil s tímom a pomohol mu vybojovať postup - to, čo si tu praje každý.”

Čo ťa najviac prekvapilo pri príchode do klubu?

“Určite infraštruktúra. Je tu nádherný štadión, posilňovňa aj regenerácia sa nachádza priamo na ňom. Rovnako profesionalita, každý vie, čo má robiť, ľudia v klube mi chceli ihneď po príchode čo najviac pomôcť.”

Tychy oslavujú tento rok 50.výročie od založenia klubu. Desaťročia sa snažia o návrat do Ekstraklasy, v ktorej účinkovali v rokoch 1974-77. Bude hlavným cieľom klubu v novej sezóne návrat medzi elitu v Poľsku?

“Áno. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodol pre Tychy. Všetci v klube si prajú postup a urobia pre to maximum. Rád by som bol pri tom. Ak by sa to podarilo práve na toto okrúhle výročie, bolo by to o to lepšie.”

V meste, odkiaľ pochádza tvoja žena tráviš na Slovensku väčšinu svojho voľného času. V uplynulej sezóne si musel na ceste zo Senice do Svidníka precestovať celé Slovensko. Teraz to budeš mať z Tychy domov bližšie…

“Áno, čaká ma menej cestovania. Verím, že koronavírus už nebude zasahovať v takej miere, ako doteraz, aby ma mohla rodina prísť pozrieť a podporiť na zápas. Dúfam, že sa čoskoro naučím poľský jazyk, aby som medzi spoluhráčov zapadol čo najrýchlejšie.”

Uplynulý mesiac si sa stal dvojnásobným otcom, manželka ti na svet priviedla druhú dcéru..

“Sú to nádherné pocity. Bianku som mohol hneď vziať do náruče, poplakal som si od radosti. Máme už dve dievčatká, som veľmi hrdý na manželku, ako to celé zvládla.”

Autor článku

Igor Tabiš

Som futbalový redaktor, v minulosti aktívny futbalista. Začínal som v regionálnych novinách MY Trnava. Následne som strávil tri sezóny v FK Senica ako mediálny PR manažér. Takisto som zakladateľom facebookovej stránky Liverpool FC - navždy SK/CZ.