Upršaný debut v Michalovciach, nohami späť na zem v Ružomberku

Obrázok článku

FOTO: FC Petržalka

Alex Holub je hráčom, ktorý zažil v mládežníckych reprezentáciách kvalitné konfrontácie, no momentálne hráva “ na dedine” v Rohožníku. Nováčik druhej ligy ale dáva šancu viacerým mladým hráčom a hosťovanie kmeňovému hráčovi Ružomberka môže len pomôcť.

Alex si rodákom z Oravy, aká bola tvoja futbalová cesta do Ružomberka ?

"Ak si dobre spomínam, do Ružomberka som sa dostal už v prípravke. Vtedy som cestoval na tréningy denne s trénerom Filekom."

Hráš na pozícií stredného obrancu od začiatku kariéry ?

"Prešiel som si každým postom, skúšal som sa aj postaviť do brány, ale to mi vôbec nešlo."

Ligový debut v drese Ružomberka. FOTO: Archív Alex Holub.

V Ružomberku si dostal šancu už v mladom veku, ako si spomínaš na svoj debut ?

"Upršané počasie v Michalovciach, podmočený trávnik a trochu aj tréma, ktorá ale prešla po niekoľkých minútach. Najväčšia radosť bola, keď sme viedli 1:0, bohužiaľ po smolnom góle to nakoniec skončilo remízou. Na ten zápas nikdy nezabudnem."

Je ťažké v Ružomberku pravidelne hrávať, keď je v kabíne osobnosť ako Ján Maslo ?

"Každý futbalista chce hrávať, nastúpiť môže iba jedenásť hráčov. Jano Maslo je osobnosť ružomberského futbalu, vytlačiť zo zostavy také meno, nie je pre nikoho ľahké."

Minulú sezónu si strávil v Liptovskom Mikuláši, ako osobne hodnotíš túto zastávku?

"Až na zranenie, ktoré sa mi prihodilo, pôsobenie v Liptovskom Mikuláši hodnotím veľmi pozitívne, našiel som si tam veľa nových a dobrých priateľov, rovnako som sa toho naučil veľa po futbalovej stránke."

V súboji o loptu proti Dávidovi Holmanovi. FOTO: Achív Alex Holub.

Aktuálne si hráčom Rohožníka, kde hosťuješ z Ružomberka. Aká bola tvoja cesta k nováčikovi druhej ligy?

"Dostal som telefonát od prezidenta klubu, ktorý mi volal na podnet trénera Németha. Dohodli sme sa vlastne veľmi rýchlo, vo štvrtok som prišiel na tréning, v nedeľu som už hral v Šamoríne."

Mal si počas leta aj iné ponuky?

"Celú prípravu som odtrénoval v Ružomberku. To, že sa so mnou nakoniec nepočíta, som sa dozvedel pomerne neskoro. Nebolo to potom vôbec jednoduché, som však šťastný, že to dopadlo tak, ako to je teraz."

Rohožník je pre mnohých fanúšikov skôr dedinou, aké si tam ale našiel futbalové podmienky ?

"Áno, je to dedina, leží 10 kilometrov od Malaciek. Prístup vedenia klubu vôbec nie je amatérsky, skôr naopak. Nielen vedenie klubu, ale vlastne celá dedina žije futbalom. Na domáce zápasy si nájde cestu pekný počet divákov a to sa len tak nevidí."

V drese FC Rohožník. FOTO: FC Rohožník.

Druhá liga naberá na kvalite, aké je to brániť hráčov akými sú Pačinda, Polievka či Šebesta ?

"Každý súper má svoju kvalitu, na každého sa treba pripraviť po taktickej stránke odlišne. Niekto má silné individuality a niekto sa spolieha na silu kolektívu. Spomínaní hráči sú veľmi kvalitnými futbalistami, brániť ich je vždy zaujímavé. Na zápasy proti takýmto hráčom sa vždy teším."

Chceš po skončení hosťovanie ešte zabojovať o svoju šancu v Ružomberku ? 

"Uvidíme, čo bude, keď sa vrátim z hosťovania. Premýšľať nad tým teraz je zbytočné."

Autor článku

Marek Bajči