V Seredi znova naštartovať svoju kariéru

Obrázok článku

FOTO: Facebook ŠKF Sereď

Do Fortuna ligy sa vracia slovenský futbalista Andrej Kadlec, 25-ročný pravý obranca získal v ligovom ročníku 2017/18 so Spartakom Trnava majstrovský titul. V najbližších mesiacoch bude obliekať dres Serede, kde by chcel znova naštartovať svoju kariéru po nie najlepšom období, ktoré strávil v poľskej Ekstraklase.

Prečo si sa rozhodol pre ponuku od ŠKF Sereď?

"Od začiatku prípravy som trénoval so Sereďou a pripravoval sa pod trénerom Jarábkom, ktorého prípravy sú na úrovni. Pritom sme čakali na ponuku, ktorá by stála za to. Niečo sa riešilo, riešilo sa toho viac-menej dosť, ale vždy to stroskotalo na niečom. Či už na podmienkach alebo na tom, že kluby videli, že som toho minulú sezónu veľa neodohral, hlavne kvôli môjmu zraneniu, ktoré ma vyradilo z hry na pomerne dlhý čas. Tak asi nechceli riskovať, rešpektujem to. Zo strany Serede som od začiatku cítil, že majú o mňa veľký záujem a keď som sa rozhodol, že sa k tímu pripojím, podmienky a všetko ohľadom zmluvy sa nastavilo tak, ako som chcel s mojim agentom. Som po zranení, dlho som nehral a jediné, čo momentálne potrebujem sú zápasy."

Vraciaš sa teda späť do Fortuna ligy - s akými pocitmi?

"Veľmi sa teším. Ako hovorím, dlho som nehral a teším sa na futbal. Neberiem to ako krok späť, beriem to tak, že mi to môže len a len pomôcť."

Nebola v hre návrat do tvojho bývalého klubu Spartaka Trnava? Zvlášť, keď klubu na dlhší čas vypadol pre zranenie obranca Kristián Koštrna...

"Komunikovali hlavne s mojim agentom. Nakoniec z toho žiadna ponuka nebola."

Sereď bude hrávať domáce zápasy v tejto sezóne na štadióne Antona Malatinského, ktorý ty sám dôverne poznáš. Tešíš sa aj z tohto pohľadu?

"Samozrejme, že sa teším. Som tam doma. Na tomto štadióne som zažil najkrajšie športové chvíle vo svojej kariére. Takže sa už neviem dočkať, kedy znova vybehnem na ihrisko."

Ako hodnotíš svoje predchádzajúce pôsobenie v Poľsku?

"Po športovej stránke mi to nevyšlo podľa predstáv. Avšak je to skúsenosť, ktorá mi môže v kariére len pomôcť. Vraciam sa odtiaľ, aby som mohol znova naštartovať kariéru k lepšiemu a preto verím, že tento polrok mi môže v Seredi pomôcť."

Autor článku

Igor Tabiš

Som futbalový redaktor, v minulosti aktívny futbalista. Začínal som v regionálnych novinách MY Trnava. Následne som strávil tri sezóny v FK Senica ako mediálny PR manažér. Takisto som zakladateľom facebookovej stránky Liverpool FC - navždy SK/CZ.