V Trebišove bude z Podbrezovej hosťovať 19-ročný obranca

Obrázok článku

Foto - Slavoj Trebišov

V novej sezóne bude súčasťou A-tímu Slavoja Trebišov 19-ročný ľavý obranca Peter Rokyta, ktorý do Trebišova prichádza na ročné hosťovanie z Podbrezovej.

Rodák z dedinky Granč – Petrovce si počas svojej mládežníckej kariéry prešiel viacerými kvalitnými mužstvami ako sú Trenčín, Podbrezová či Michalovce. Posledný polrok strávil v Poprade, kde si na svoje konto pripísal 10 druholigových štartov.

„Po skončení sezóny v Poprade ma kontaktoval agent s tým, že po konzultácii s trénerom začnem prípravu tu v Trebišove. Prostredie bolo pre mňa nové, poznal som len Filipa Pálfiho, no postupne som si zvykol a som rád, že tu môžem byť. Myslím si, že podmienky v klube sú výborné. Sme tu super partia, máme kvalitnú regeneráciu a tréningový proces je na vysokej úrovni,“ povedal pre klubový web Slavoja Peter Rokyta a pokračoval:

„Chcem sa poďakovať rodine a všetkým, ktorí ma podporovali v neľahkom období, keď som ešte pred príchodom do Popradu musel absolvovať dve operácie. Poďakovanie patrí aj klubu a trénerovi za to, že mi verí a že som dostal šancu pôsobiť v kvalitnej súťaži.“

183 centimetrov vysoký krajný obranca prichádza do Slavoja s cieľom nazbierať čo najviac druholigových skúseností:

„Verím, že keď na sebe budem makať, tak sa môžem prebojovať do základnej zostavy. Poctivou prácou by som sa chcel stať stabilnou súčasťou mužstva. Od svojho pôsobenia v Trebišove očakávam čo najviac hernej praxe a že sa nám ako tímu bude dariť," dodáva na záver Peter Rokyta.

Autor článku

Jozef Kopčo