ViOn získal z Dunajskej Stredy talentovaného mladíka

Obrázok článku

FOTO: Facebook FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble

Vedeniu FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble sa podarilo získať z Dunajskej Stredy talentovaného defenzívneho futbalistu Martina Bednára.

Slovenský futbalista Martin Bednár prestupuje z Dunajskej Stredy do Zlatých Moraviec, s novým zamestnávateľom sa dohodol na dvojročnom kontrakte.

"Mám pozitívne pocity. Transfer sa riešil dlho. Trochu som bol nesvoj, keď sa to toľko naťahovalo, ale teším sa, že sa všetko dotiahlo do úspešného konca. Verím, že prežijeme úspešnú sezónu,“ vysvetľuje nová posila ViOn-u pre oficiálny klubový web.

Mladý 22-ročný futbalista je odchovancom Michaloviec, zo svojho materského klubu prestúpil v roku 2018 do Dunajskej Stredy. Posledný ligový ročník strávil na hosťovaní na Zemplíne, s ktorým sa dokázal v lige zachrániť.

"Rok dozadu prišlo vedenie Dunajskej Stredy s návrhom hosťovania v Michalovciach. Už skôr som tam pôsobil, takže som túto ponuku prijal. Chcel som čo najviac hrávať v lige. Sezóna bola nesmierne náročná. Som rád, že som tam bol a mohol klubu pomôcť k záchrane. ViOn som sledoval. Skončil piaty, hral finále play-off. Dúfam, že na to všetko dokážeme spoločne nadviazať a bude sa nám dariť,“ približuje Martin Bednár pre oficiálny web ViOn-u.

"Keďže Martin mal ešte rok platný kontrakt s Dunajskou Stredou, jeho transfer nebol vôbec jednoduchý. Pracovali sme na ňom denno – denne dva týždne. Tento príchod bol pre nás prioritou. Preto sme veľmi radi, že sa nám ho podarilo získať na prestup na dva roky. Navyše tam boli záujmy iných klubov, z našej, ale i českej ligy. Zasa poviem, dôležité bolo, že Martin bol od začiatku nastavený, že náš klub je preňho najlepšou voľbou. Toto bolo pri prestupe z jeho materského klubu kľúčové. Kvality bývalého člena reprezentačnej dvadsaťjednotky sú známe. Aj keď ide stále len o 22-ročného hráča, má už dostatok skúseností z Fortuna ligy, ale aj reprezentácie. Je naším piatym letným príchodom. Aktuálne ešte pracujeme na dvoch – troch zaujímavých menách, z toho dvoch do ofenzívy. Ak nám vyjdú ešte tieto prestupy, budeme veľmi spokojní,“ doplnil na záver pre klubový web generálny manažér Marek Ondrejka.

Autor článku

Igor Tabiš

Som futbalový redaktor, v minulosti aktívny futbalista. Začínal som v regionálnych novinách MY Trnava. Následne som strávil tri sezóny v FK Senica ako mediálny PR manažér. Takisto som zakladateľom facebookovej stránky Liverpool FC - navždy SK/CZ.